راهنمای خواب طولانی و شیرین، طولانی خوابیدن

0 848

- تبلیغات -

چگونه طولانی و راحت بخوابیم؟

خواب خوب چیزی است که تمام مردم جهان خواستار آن هستند. به درستی گفته اند که خواب یک هنر است و مردم  باید بر آنتسلط کافی داشته باشند. آماده کردن بدن، ذهن و محیط شما  برای استراحت و داشتن شب خوب، مسیری طولانی هستند تا شما را به خوابی عمیق و طولانی برسانند.  با اینکه الگوی خواب از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است اما یژامه با چند نکته کاربردی تصمیم دارد شما را به این خواسته عالی نزدیک کند. با مطالعه این بلاگ هرکس به راحتی  می تواند بخوابد و استراحتی عمیق داشته باشد.

از یک تشک خوب و باکیفیت استفاده کنید.

این یکی از مهم ترین موارد خواب است که باید به آن توجه کرده و آن را در نظر بگیرید. تختخواب های خوب همیشه معنی نرمی را نمی دهند بنابراین با توجه به شرایط خواب و بدن خود تنها دقت کنید که بتوانید روی آن راحت بخوابید.

حتما سرتان را پشتیبانی کنید.

شما باید از بالشی استفاده کنید که برای خوابیدن راحت و قابل تکیه باشند. داشتن بالش مناسب باعث می شود زمانیکه از خواب بیدار شدید احساس شادابی و بدون درد گردن داشته باشید. مطمئنا اگر بالش شما راحت باشد خاب شما نیز طولانی تر و عمیق تر خواهد شد.

- تبلیغات -

تهویه و درجه حرارت درست تنظیم کنید.

باید هوای زیادی داخل اتاق شما جریان داشته باشد به همین دلیل باید دمای اتاق را مناسب تنظیم کنید. نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. به گونه ای در آن احساس راحتی داشته باشید. به یاد داشته باشید که دمای خنک تر به خوب خوابیدن شما کمک می کند البته نه به اندازه ای که یخ بزنید و به پوشش بیشتر نیاز داشته باشید.

فن اتاق را در حالت روشن نگه دارید.

این کار دمای اتاق شما کنترل می کندخصوصا پنکه های سقفی می توانند با صدای کم و مداومشان، خواب را راحت تر کنند.
ممکن است از نظر برخی اینگونه فن ها کمکی به خواب نکنند پس اگر صدای این پنکه ها به خوب خوابیدن و البته بهتر خوابیدن شما کمک نمیکند بهتر است از آن استفاده نکنید.

اتاق خود را تاریک نگه دارید.

سعی کنید همیشه اتاق خود را تاریک نگه دارید چون مغز شما توسط سیگنال نور تحریک می شود، بنابراین نگه داشتن اتاق تاریک به شما کمک می کند تا سریعتر بخوابید. با نصب پرده های تیره یا شیدها می توانید به خوب خوابیدن خود کمک کنید.
این نورها حتی ممکن است از چراغ های کوچک موجود در اتاق خواب شما باشند و خوابیدن را مختل کنند. اینگونه نورهای محرک می توانند الگوی خواب شما را تغییر داده و بر خواب شما تاثیر منفی بگذارند.
اگر دلایلی وجود دارد که نمی توانید پرده های اتاق خود را تعیض یا اینکه در کل اتاقتان را تاریک نگه دارید بهتر است حتما از چشم بندها استفاده کنید.

آفت ها و ناراحتی ها را از بین ببرید.

حتما بررسی کنید که اتاق خوابتان عاری از پشه ها و سایر آفت ها باشد. همچنین اگر در خانه خود حیوان خانگی دارید مطمئن باشید که آنها نتوانند به تخت شما دسترسی داشته باشند یا وارد اتاقتان شوند تا در خواب شما اختلالی پیش نیاید.

از شمع های معطر و اسپری های خوشبو کننده استفاده کنید.

خواب در یک فضای تمیز و دلپذیر، راحت بوده و کیفیت آن بالا می رود. سعی کنید اتاق خود را خوشبو کنید و از اسپری های ملایم برای اینکار استفاده کنید.
اگر تصمیم به استفاده از شمع های معطر دارید، حتما آنها را قبل از خوابیدن خاموش کنید تا خطری چون آتش سوزی شما را تهدید نکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.