17 روش لاغری با خوابیدن – بخوابید و وزن کم کنید!!!

روش هایی برای آب کردن چربی های اضافی بدن

0 5,269

- تبلیغات -

با این روش‌های لاغری، هنگام خواب، شکمتان را آب کنید.

راز لاغر شدن در خواب بسیار جالب و در عین حال ساده است. به جای رژیم‌های سخت، میتوانیم در خواب وزن کم کنیم و با پیژامه کارهایی که قبل از خواب برای لاغری باید انجام دهیم را یاد بگیریم تا با کمترین زحمت خوش هیکل شویم.

همه ما می‌دانیم که هر چه بیشتر بیدار بمانیم، بیشتر کالری می‌سوزانیم. اما دانشمندان بر این باورند که هر چه بیشتر بخوابیم، کالری کمتری دریافت می‌کنیم و در نتیجه کمتر چاق می‌شویم.

در مطالعه‌ روی گروهی از افراد چاق، از آنها خواسته شد تا به مدت 16 هفته بیشتر بخوابند. نتایج حاکی از آن بود که فقط با زودتر به رختخواب رفتن، 3.5 % از اضافه وزنشان کم شده بود. حال که به اهمیت خواب در کاهش وزن پی بردید، بیایید با پیژامه، راه‌های لاغر شدن در خواب را یاد بگیریم پس دکمه خوابتان را بزنید.

قبل خواب کمی گوشت بوقلمون بخورید

به جای شمردن گوسفندها برای خوابیدن، قبل خواب کمی گوشت بوقلمون بخورید. تریپتوفان که نوعی آمینو اسید است و در اکثر گوشت‌ها پیدا می‌شود، یک ماده غذایی خواب آور است. در تحقیقی که در مجله اعصاب و بیماری‌های روانی روی افرادی که از بی خوابی متوسط رنج می‌بردند انجام شد و به چاپ رسید، تنها یک چهارم گرم تریپتوفان (موجود در یک ران مرغ یا 85 گرم بوقلمون)  برای افزایش خواب عمیق تا چند ساعت کافی بود و این به زبان دیگر یعنی لاغری آسان در خواب!
هر غذایی که سرشار از تریپتوفان باشد، برای لاغری در خواب مناسب است. انواع آجیل، مرغ، ماهی، عدس و تخم مرغ برای اینکه زودتر خوابتان ببرد توصیه می‌شود.
برای اینکه با شکم گرسنه به رختخواب نروید، از منابع چربی سالم مثل آووکادو یا کره بادام زمینی مصرف کنید، تا شکم خالی و غرغر آن بیدارتان نکند.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - دمنوش های خواب آور بخورید

قبل خواب دمنوش لاغری بخورید

قبل خواب بنشینید و دور هم دمکرده آرامبخش و لاغری بخورید. بهترین دمنوش قبل از خواب چای بابونه، نعنا فلفلی، اسطوخودوس و سنبل الطیب است که خاصیت ضد استرس و خواب آور دارد. بعضی دمنوش‌های جادویی لاغری با سرکوب کردن هورمون گرسنگی، چربی سوزی می‌کنند و برای خوابیدن مناسب است.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - سبوس مصرف کنید

ناهار غلات سبوسدار بخورید

احتمالاً می‌دانید که خوردن شام سنگین، قهوه و چای، نوشابه و خوراکی‌های شیرین قبل خواب خوب نیست و بی خوابی می‌آورد ولی جالب است بدانید که برای لاغری در خواب، بهتر است ناهار غلات سبوس دار بخورید. با این کار لازم نیست برای شام هم غلات بخورید. سراتونین موجود در غلات فراوری نشده، در مرحله خواب رم REM به ملاتونین تبدیل می‌شود و فقط کافی است در طول روز به بدن شما برسد. این روش لاغری معجزه آسا در خواب برای خانم‌ها خیلی خوب جواب می‌دهد. با خوردن روزی 20 گرم فیبر در خواب می توانید وزن کم کنید. مصرف روزانه دو تکه نان سبوس دار، کمی گوشت یا مرغ و برنج قهوه‌ای برای لاغرشدن در شب عالی است.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - شام سبک بخورید

شب‌ها شام سبک بخورید

با اینکه گرسنه خوابیدن اصلاً توصیه نمی‌شود، ولی سعی کنید دو تا سه ساعت قبل خواب شام بخورید. وقتی با شکم پر دراز بکشید، بدن تمام تمرکزش روی هضم غذا است و برای خواباندنتان تلاشی نمی‌کند و ممکن است اسید معده اذیتتان کند و دیرتر خوابتان ببرد. هر چه دیرتر خوابتان ببرد، کمتر استراحت می‌کنید و حال و حوصله ندارید، پس بی‌اختیار هوس خوراکی‌های پرکالری می‌کنید تا بلکه اخلاقتان بهتر شود. نتیجه اینکه وزنتان بالا می‌رود.  به همین دلیل سعی کنید وعده شامتان قدر صبحانه تان سبک باشد.

- تبلیغات -

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - حداقل تا 2 ساعت قبل خواب چیزی نخورید

قبل خواب آشپزخانه را تعطیل کنید

سعی کنید بعد از شام، چیزی نخورید تا بتوانید در خواب وزن کم کنید. طبق تحقیق منتشر شده در مجله متابولیسم سلولی، محققان به 100 موش رژیم پرکالری و پرچربی دادند. نیمی از آنها مجاز بودند که در هر موقع از شبانه روز غذای سالم و کنترل شده بخورند در حالی که نیمی دیگر تنها می‌توانستد 8 ساعت در شبانه روز اما هر آنچه که می‌خواستند بخورند. نتیجه 16 ساعت غذا نخوردن چه بود؟ موش‌هایی که غذای رژیمی داشتند ولی هر موقع می‌خواستند می‌خوردند و دچار چاقی مفرط شدند. در حالی که هر دو گروه کالری یکسانی دریافت کرده بودند.
پس ساعت 8 شب به بعد آشپزخانه را تعطیل کنید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - شیک پروتئین میل کنید

شیک پروتئین بخورید

قبل از رفتن به رختخواب برای خودتان یک شیک پروتئین درست کنید تا سوخت و سازتان بیشتر شود. بر اساس تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی فلوریدا، مردانی که عصرانه‌ای با 30 گرم پروتئین مصرف کرده‌اند، بیشتر سوخت و داشته‌اند و صبح روز بعد با حذف صبحانه، وزن کم کرده‌اند. چون پروتئین بیشتر از چربی و کربوهیدرات می‌سوزد. لاغری در خواب با معجون جادویی شیک پروتئین پیشنهاد پیژامه برای کسانی است که از اضافه وزن رنج می‌برند.

برای لاغر شدن در خواب، پودر پروتئین گیاهی وی مصرف کنید تا بیشتر چربی بسوزانید و در خواب عضله سازی کنید.
نفس عمیق بکشید، ریلکس کنید و حرکات کششی سبک انجام دهید
هرگز قبل خواب ورزش و تمرینات سنگین نکنید. ولی برای لاغر شدن در خواب توصیه می‌شود حرکات کششی ساده یوگا انجام دهید، تا عضلاتتان برای شل شدن در خواب آماده شده و ذهنتان از افکار پریشان خالی شود و آماده خواب شود.
قبل خواب حرکت مرد ناشنوا در یوگا را انجام دهید. این حرکت یوگا، سیستم عصبی  و شانه‌ها و گردن را آرام می‌کند و از همه مهمتر تمرکز شما را به سمت داخل بیشتر می‌کند و فشار و کشیدگی عضلات را برطرف می‌کند.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - دمای هوای اتاق را در حالت متعادل قرار دهید

بدنتان را خنک نگه دارید

در مقاله‌ای جالب در مجله دیابت امریکا بیان شد که با با روشن کردن کولر یا خاموش کردن شوفاژ در زمستان، چربی شکم در خواب آب می‌شود. اگر هوا خنک باشد، بدن برای گرم کردن شما از چربی شکم می‌سوزاند و لاغر می‌شود. گروهی از افراد در اتاق‌های جداگانه با دماهای مختلف 19، 24، 27 درجه سانتی گراد خوابیدند و میزان چربی آب شده در اتاق سردتر بیشتر بود.  با خوابیدن در اتاق بین 16 تا 20 درجه چربی دور شکم خود را بسوزانید و با آنها خداحافظی کنید. با این کار کیفیت خوابتان بالاتر می‌رود و شب‌ها بی خوابی سراغتان نمی آید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - نویز های نوری را به حداقل برسانید

همه چراغ‌ها را خاموش کنید

طبق پژوهشی که در مجله اپیدمیولوژی امریکا به چاپ رسید، افراد مورد مطالعه‌ای که در اتاق تاریک تری خوابیده بودند، بیشتر چربی کم کردند. خوابیدن در نور نه تنها شما را بدخواب می‌کند، بلکه باعث چاقی هم می‌شود.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - با گوشی بازی نکنید

قبل خواب، گوشی را کنار بگذارید

هر چه قبل از خواب با وسایل اکترونیکی مانیتور دار مانند گوشی و تبلت بیشتر کار کنید، در خواب وزن بیشتری می‌گیرید. خصوصا کودکان هرگز نباید قبل خواب در معرض نور آبی ساطع شده از مانیتور قرار بگیرند. طبق پژوهشی چاپ شده در مجله چاقی کودکان، کودکانی که قبل از خواب در مقابل مانیتور تلویزیون یا کامپیوترهستند، به مقدار کافی نمی‌خوابند و دچار عادات غلط  و اختلالات خواب می‌شوند. کودکانی که شب‌ها به یکی از این وسایل دسترسی دارند، 1.47 برابر هم سالانشان گرفتار چاقی مفرط می‌شوند و آنهایی که با سه وسیله الکترونیکی کار کرده‌اند، 2.57 برابر چاقی مفرط گرفته‌اند.  قبل از رفتن به اتاق خواب، موبایلتان را در پذیرایی بگذارید و با خودتان به تخت خواب نبرید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - در معرض نور آبی نباشید

آخر شب تلویزیون را خاموش کنید

آیا می‌دانستید که لاغرها احتمالاً کمتر تلویزیون نگاه می‌کنند؟ تحلیلی که اخیراً در مجله جاما، انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیده است، به ازای هر دوساعت تماشای تلویزیون، احتمال ابتلا به دیابت 20 %، بیماری‌های قلبی 15% و مرگ زودهنگام 13% افزایش می‌یابد. دانشمندان هنوز در حال بررسی علل رابطه زیاد نشستن با مشکلات سلامتی هستند. اما دلیل اصلی و واضح آن، کم تحرکی است. افزایش قند خون ناشی از نسوزاندن آن منجر به دیابت و اضافه وزن می‌شود.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه با استفاده از پرده ضخیم

اتاق را با پرده‌ بلک اوت یا ضخیم تاریک کنید

اگر پرده‌های منزلتان نازک است، باید به فکر باشید. نور بیرون از خانه ذهنتان را از خواب دور نگه می‌‌دارد و خاموش کردن مغز سخت می‌شود. هورمون ملاتونین که مسئول خواب است در روشنایی خیلی کمتر ترشح می‌شود. پس اگر می‌خواهید در خواب لاغر شوید، اتاق خواب را با پرده ضخیم یا پرده بلک اوت تاریک کنید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه با گرفتن دوش آب گرم

دوش آب گرم بگیرید

اگر عادت دارید صبح‌ها دوش بگیرید، به حرف پیژامه گوش کنید و اینبار قبل از خواب دوش گرم بگیرید. بهترین روش برای رفع خستگی و گرفتگی عضلات قبل از خواب، دوش آب گرم است. با این کار سطح هورمون آکسیتوکین موسوم به هورمون عشق که بسیار آرامشبخش است بالا می‌رود. اگر می‌توانید در وان بنشینید و کمی عصاره اسطخودوس (لاوندر) در آب بریزید تا برای خوابی آرام آماده شده و در خواب لاغر شوید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه با عدم مصرف شکلات

قبل خواب شکلات نخورید

منظور ما را اشتباه متوجه نشوید، چون پیژامه خودش عاشق شکلات است ولی آخر شب سراغ شکلات نمی‌رود چون باعث بی خوابی می‌شود. در هر28 گرم شکلات تلخ 70%، 25 میلی گرم کافئین وجود دارد که خواب راحت را از شما می‌گیرد.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه با عدم مصرف مشروبات الکلی

قبل از خواب الکل مصرف نکنید

خواب آلودگی بعد از خوردن نوشیدنی‌های الکلی نباید گولتان بزند و فکر کنید که برای خواب بهتر مناسب است. الکل شما را در خواب بی‌قرار می‌کند و آرامشتان را بر هم می‌زند و در مرحله عمیق خواب رم که مهم ترین مرحله خواب تلقی می‌شود، دچار اختلال خواهید شد.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - رابطه جنسی صحیح

رابطه جنسی داشته باشید

تطبق تحقیقات هر چه خانم‌ها خواب بهتر و کافی‌تری داشته باشند، میل جنسی شان هم بیشتر است. هم چنین با داشتن رابطه جنسی، زودتر خوابتان می‌برد و با خواب عمیق‌تر بیشتر وزن کم می‌کنید.

17 روش لاغری با خوابیدن در پیژامه - خرید بالش مناسب

برای خرید بالش خوب هزینه کنید

با خرید بالش‌های ارتوپدیک، گردن خود را در خواب صافتر نگه دارید تا بهتر بخوابید و بتوانید بیشتر در خواب لاغر شوید. هر چه گردن و شانه‌هایتان در وضعیت بهتری قرار بگیرد، احتمال خروپف و آپنه خواب نیز کمتر می‌شود، خوابتان عمیق‌‌تر شده و بیشتر وزن کم می کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.