ورزش و خواب : آیا ورزش کردن برای خواب مفید است؟

0 356

- تبلیغات -

آیا ورزش کردن به خوب استراحت کردن در شب کمک می کند؟ آیا تمرین های مختلف بر شما اثرهای متفاوت میگذارد؟ آیا کار کردن در شب خواب شما را خراب می کند؟ به طور کلی اگر دوست دارید طول روز انرژی بیشتری داشته و شب ها بهتر بخوابید باید ورزش کنید. این همان چیزی است که همه می گویند اما آیا این نظریه درست است؟
منظم ورزش کردن فواید بسیاری دارد و ما در این بلاگ از پیژامه بررسی خواهیم کرد که آیا ورزش می تواند به شما در خواب کمک کند یا خیر. برای اینکه جواب سوالتان را بگیرید ادامه مطلب را بخوانید و با پیژامه ای ها باشید.

بالا بردن کیفیت خواب با ورزش

اگردوست دارید که شب ها راحت بخوابید و صبح ها زمانیکه بیدار می شوید با انرژی باشید حتما باید ورزش و تمرینات فیزیکی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. اگر دو روز در هفته ورزش می کنید سعی کنید برای داشتن برنامه خواب عالی، تعداد روزها را افزایش دهید. باید بدانید که خواب و سلامتی شما همیشه در کنار یکدیگر در حال حرکت هستند و این شما هستید که باید ببینید در یک مسیر سالم حرکت میکنید یا نه.

سلامتی ضعیف – چرخه خواب ضعیف

هنگامی که برنامه خواب شما خراب باشد، ورزش یکی از بهترین روش هایی است می توانید از آن برای درست کردن برنامه خود استفاده کنید. اگر با درست غذا نخوردن و ورزش نکردن در مسیر خود حرکت کنید مطمئن باشید که با برخی مشکلات دسته و پنجه نرم خواهید کرد. این راه غلط باعث می شود سلامتی شما به طورکلی کاهش یافته، خوابیدن برای شما دشوارتر بوده و بیدار ماندن در روز نیز سخت تر باشد.  این چرخه ضعیف قطعا شما را ضعیف و ضعیف تر می کند به گونه ای که احساس فرسودگی کنید. بعد از آن کیفیت سلامت شما را کاهش می دهد تا موارد دیگر. اگر پی این روش را بگیرید می تواند به چرخه زندگی شما تبدیل شده و کیفیت زندگیتان را خراب کند.

بی خوابی و ورزش

اگراز بی خوابی رنج می برید مهم است که با پزشک خود مشورت کنید و به هر عامل سبک زندگی تان توجه داشته باشید. عوامل مختلف بسیاری وجود دارد که می تواند باعث بی خوابی شما شود. با این حال طبق آزمایشاتی نشان داده شده است که داشتن روال مداوم و طولانی مدت تمرینات بدنی می تواند به کاهش بی خوابی و همچنین افزایش کیفیت خواب شما کمک کند.
مطالعاتی بر روی 17 فرد  مبتلا به بی خوابی  صورت گرفت به گونه ای که آنها به طور منظم برنامه تمرینی هوازی را 16 هفته انجام دادند. به طورکلی شاهد افزایش قابل توجهی در کمیت و کیفیت خوابشان شدند بنابراین اگر دوست دارید بهتر بخوابید ارزشش را دارد که به طور مرتب ورزش کردن را شروع کنید.

یوگا برای خوابیدن

- تبلیغات -

نسخه های زیادی از سطح و میزان یوگا در دسترس است که میتوانید پیگیری کنید. بیشتر تمرینات یوگا بسیار آرام است  تمرکز زیادی روس تنفس عمیق و کشش بدن شما دارد. اگر مایل به کامل کردن تمرینات ورزشی خود هستید یوگا می تواند یک روش مناسب برای شروع کردن و پایان دادن به روز شما باشد.در یوگا حرکات آرام  بوده و بهتمرکز بدن و ذهن شما بسیار کمک می کند. همچنین در یوگا حرکاتی وجود دارد که برای بیدار شدن و رفتن به خواب استفاده می شود.
یوگا نیدرا حرکتی است که به خوابیدن شما بسیار کمک می کند. این حرکت نزدیک به مدیتیشن بوده و بیشتر در زمان خواب انجام می شود. ارتش آمریکا برای کمک به سربازانی که از اختلال استرس بعد از سانحه رنج می برند از این روش استفاده کرده است. در حالی این یک تمرین فوق العاده برای داشتن خواب بهتر است و شما می توانید آن را در برنامه تناسب اندام خود قرار دهید.

اعضای جدید باشگاه – توجه کنید:

برای بدست آوردن مزایای ورزش در برنامه زندگی خود باید به روال آن پایبند بوده و ورزش را به بخش مهم سبک زندگی تان تبدیل کنید. این موضوع ممکن است سریع در رفع مشکلات کمک نکند اما با متوقف کردن، مزایای آن نیز کاهش می یابد.  زمانیکه تازه شروع به ورزش کنید ممکن است بعد از تمرین دچار بی حوصلگی و کرختی شوید. این موضوع کاملا طبیعی است و باید انتظار آن را داشته باشید. با ادامه دادن به تمرینات استقامت بدنی خود را افزایش می دهید و این استقامت تبدیل به بخشی از زندگی روزمره شما شده و به شما کمک میکند تا فعالیت های روزانه، شما را به آسانی خسته نکند. اگر صبح ها ورزش می کنید و قلبی سالم دارید ممکن است بخواهید قبل از تمرین کردن مقداری کافئین مصرف کنید. این راه می تواند به شما در تمرین کردن کمک کرده و همچنین مانع سقوط بعد از ورزش شود.

ورزش و برنامه غذایی

چیزی که ما به طور کلی می توانیم بگوییم این است که ورزش کردن برای شما بسیار مناسب است. به هر حال زمانیکه شما ورزش را با یک رژیم  غذایی سالم ترکیب کنید بسیار عالی می شود! هنگامیکه بدن شما سوخت مناسب برای ورزش و همچنین ایجاد عضله و سایر سلول های بدن را داشته باشد زندگی شما به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. همچنین یک رژیم غذایی سالم می تواند سطح انرژی و عادت خواب شما را تغییر دهد. بنابراین ترکیب حیرت انگیز ورزش و برنامه غذایی سالم را نباید دست کم گرفت.
اگرمی خواهید تغییرات اساسی در احساس و خواب خود ایجاد کنید باید به برنامه غذایی خود توجه کرده و مطمئن شوید که سوخت کافی به بدن خود می رسانید. این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید از تمرینات خود نهایت لذت و استفاده را ببرید. متخصصان تغذیه برای کمک به شما عالی هستند و با مراجعه به یکی از این متخصصان می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با رژیمی که بتواند برای بهبود شما مناسب باشد کسب کنید. بسیاری از مربیان ورزش نیز متخصص تغذیه هستند. اگر مربی خصوصی دارید  سعی کنید به دنبال کسی باشید که در رابطه با تغذیه هم بتواند کمکتان کند.
بلاگ بدترین و بهترین غذاهای قبل از خواب را ببرسی کنید تا ببینید آیا واقعا چیزی که می خورید  باعث بیدار شدن شما در طول خواب می شود یا خیر؟

آیا ورزش برای خواب خوب  است؟ نظرات و سخن پایانی

بله ! تقریباً از هر زاویه ای که به آن نگاه کنید می بینید که ورزش خوابتان را بهبود بخشیده همچنین باعث افزایش سطح انرژی در طول روز می شود. این کار برای هر فردیکه تصمیم دارد برنامه خواب سالم داشته باشد عالی است و به یاد داشته باشید که برای بدست آوردن مزایای ورزش باید یک تغییر اساسی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. این بدان معنی است که با تمرینات خود سازگار باشید. زمانیکه بین تمرینات وقفه ایجاد کنید متاسفانه مزایای زیادی را کسب نخواهید کرد پس به  درست ورزش کردن بچسبید! در صورت لزوم آرام ورزش کردن را شروع کنید اما ثابت ماندن در آن و یکپارچه بودن ورزش است که می تواند به بهتر خوابیدن شما کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.