چطور با استفاده از قانون جذب، شب ها خواب بهتری داشته باشیم؟!

0 912

- تبلیغات -

خواب بهتر با قانون جذب!

پیژامه تمام تلاش خود را می کند تا در زمینه خواب بتواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند. آیا شما هم شب ها سخت میخوابید و یا سخت بیدار می شوید؟ در این صورت استفاده از قانون جذب می تواند بی نهایت به شما کمک کند. کافیست این بلاگ پیژامه را تا انتها مطالعه کرده و از نکات کلیدی آن بهره ببرید.

از محرک های پنهانی فاصله بگیرید.

با اینکه بیشتر ما آگاهیم که قبل از خواب از نوشیدنی های کافئین دار فاصله بگیریم اما اغلب در برخی موارد که می توانند روی خواب ما تاثیر بگذارند چشم پوشی می کنیم.  به عنوان مثال ما میدانیم که در قهوه و نوشابه به طور آشکار کافئین وجود دارد اما آیا شما می دانستید که در شکلات، کیک ها، بستنی و کوکی ها با توجه به درصد بالای قند کافئین نیز وجود دارد که این موارد نیز می توانند در خوابتان اختلال ایجاد کنند؟! حتی برخی از میوه ها که به اندازه کافی قند طبیعی دارند می توانند روی خواب شما تاثیر گذاشته و شما را بیدار نگه دارند. اگر خواب سخت تری نسبت به حد معمول آن دارید مروری بر آنچه که قبل از خوابیدن  مصرف می کنید داشته باشید. اگر در چند هفته گذشته یک بستی خورده اید و یا کوکی میل کرده اید و در همان زمان برای خوابیدن با مشکل مواجه شدید، این دقیقا همان ارتباط ساده برای اختلال خواب شماست.

از نوشیدن الکل خودداری کنید.

شاید زمان های سختی را بگذرانید و ممکن است شب در خانه از نوشیدن چند لیوان نوشیدنی الکل دار لذت ببرید اما مطمئن باشید که عاقبت این کار خود را نمی دانید. چون ممکن است در روز بعد برای لذت بردن مجدد از مصرف نوشیدنی ها دوباره آن را تکرار کنید تا خیال کنید باز حالتان را بهتر می کند در صورتی که آن حال خوب شما لحظه ای بوده و توان خوابیدن از شما سلب خواهد شد. شاید این قضیه از نظر شما پوچ باشد اما حقیقت دارد چون همان الکل است که باعث کمبود و اختلال در خواب شما می شود.  طبق تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند در حالی که الکل ممکن است در ابتدا به خواب شما کمک کند اما نیمه دوم چرخه خواب شما را مختل می کند. بنابراین شما در طول شب با دیدن انواع رویاهای عجیب و غریب از خواب بیدار شده و با تلاش کردن های بسیار به سختی دوباره می توانید به ادامه خواب خود بروید.  اگر مصرف نوشیدنی های الکلی از نظر شما آن اثر آرامش بخشی را دارد که به دنبالش هستید، بهتر است قبل از خوابیدن فکر راه های آرامش بخش متفاوت باشید.  مثلا به نوشیدن یک چای گیاهی بدون کافین و یک عدد کوکی بدون قند فکر کنید. هنگامی که این موارد را قبل از خواب خود مصرف کنید به دنبال راهی برای پایان بخشیدن روز خود هستید. همچنین تفاوت شگفت انگیز آن نه تنها در کمیت، بلکه در کیفیت خواب شما قابل مشاهده خواهد بود.

- تبلیغات -

به زمان ورزش کردن خود دقت کنید.

احتمالا این موضوع را شنیده اید اما ورزش کردن چند ساعت قبل از زمان خواب می تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد. خون شما در حالت پمپاژ است، انرژی در حال جریان است آیا جای تعجب ندارد که بدن شما ممکن است آن زمان کندتر به حالت نرمال برای خواب برگردد؟ شما باید ورزش های متففاوتی چون یوگا را انجام دهید.
در حالی که برخی حرکات برای رساندن بدن شما به حالت طبیعی قبل از خواب بسیار عالی هستند برخی از حرکات ممکن است تاثیر متضاد داشته باشند. خب ! الان بهترین زمان است که درگیری روی جسم قبل از خواب را کنار گذاشته و با چند حرکت ساده تر روی روان خود کار کنیم.

روی خود برچسب نزنید که با مشکل خواب مواجه هستید!

ممکن است تعجب کنید که چگونه ممکن است در برابر این مشکل، تنها با تغییر فکر خود دوام بیاورید. زمان آن رسیده است که به چیزهایی مانند من نمی توانم بخوابم، بی خوابی دارم، از بی خوابی رنج میبرم، مدام از خواب بیدار می شوم، اصلا خواب کافی ندارم، همیشه خسته ام و …فکر نکنید. سعی کنید از گفتن این جملات نیز بپرهیزید. با فکر کردن به این نوع جملات و اظهار کردن به آنها تنها انرژی های این چنینی جلب می کنید. بهتر است بیش از حد معقول نسبت به  اوضاع خود نگرانی نشان ندهید. با اینکه این روش کاملا موقتی است اما با توجه بیشتر به این مسائل آن را واقعی نپندارید.

نمی توانید بخوابید چون شما در مورد اینکه نمی توانید بخوابید اضطراب دارید!

همه ما آنجا بودیم. شما فقط چند ساعت وقت خواب دارید و وقتی نمی توانید بخوابید نگران از دست رفتن زمان خواب خود شده و به این نگرانی ادامه می دهید. پس به آن فکر نکنید و تنها نفس های عمیق بکشید.

به این فکر نکنید که خسته خواهید شد، تنها به این دلیل که 8 ساعت خوابیدن برای بدن شما ضروری است و  فرصت آن را ندارید.

با اینکه یک فرد معمولی بین 7 تا 8 ساعت به خواب شبانه نیاز دارد اما این موضوع مصداق  همه نمی شود. به عنوان مثال دونالد ترامپ تنها 4 ساعت می خوابد و این زمان از نظر او بسیار کافی و اندازه است. واقعیت دیگری که باید در نظر بگیرید این است که شما نیاز به 8 ساعت خواب کامل در شب را ندارید. بهتر است به این موضوع فکر نکنید که چون 8 ساعت نخوابیده اید باید روز خسته کننده ای سپری کنید یا اینکه به این فکر کنید بدلیل نخوابیدن باید خسته شوید. باید بدانید بدن شما هر روز در حال تغییر است. همچنین سطح انرژی شما روزانه تغییر می کند. بعضی روزها ممکن است به خواب بیشتری نیاز داشته باشید و بعضی روزها با کمتر خوابیدن هیچ کمبودی را حس نکنید. شبیه به گرسنگی! شما بعضی روزها با اینکه ممکن است در تمام طول روز گرسنه باشید اما به سختی یادی از غذا می کنید. تنها سعی کنید جریان را دنبال کنید. با فکر کردن به اینکه اوه تنها 3 ساعت زمان برای خوابیدنتان مانده خودتان را اذیت نکنید. به این فکر نکنید که بعد از سه ساعت خوابیدن قرار است چه روز وحشتناکی را شروع کنید. هیچ فکری نکنید و فقط روی انجام کار خود تمرکز کنید.

آرام کردن افکار از هراس.

یکی از مشکلات پیچیده برای مقابله با این افکار. شما یا نمی توانید بخوابید چون مشکلاتی در ذهن دارید که زمان خوابیدن به سراغتان می آیند یا خوابیده اید و وسط شب با وحشت از خواب بیدار می شوید.  اولین سوالی که در این زمان از خود می پرسید این است که آیا در آن لحظه می توانید کاری انجام دهید.
معمولا برای هر مشکلی در ساعت 3 صبح نمی توان کاری انجام داد. اگر اینگونه است به خود بگویید که می توانید روشی برای مقابله با این مشکل پیدا کنید یا نه. مثلا به خودتان بگویید در حالیکه که من وظیفه دارم  عمل خوابیدن را انجام دهم کائنات هم وظیفه دارند  راه حل آسانی برای مشکل من پیدا کنند.
من نمی توانم تا فردا صبر کنم تا ببینم چه اتفاقی می افتد. با واگذاری به کائنات قطعا متعجب خواهید شد که هر چند روز یکبار راه حل ها کار خود را انجام می دهند. کافیست خودتان را در مقابل این احتمالات باز بگذارید.
حداقل یک فرد خوب پیدا کنید تا در نیمه شب هنگامی که وحشتزده از خواب بلند می شوید با فکر کردن و تمرکز کردن بر آن شخص آرام شوید. قانون جذب همه چیز در کنترل افکار شماست. هر چه بیشتر تمرین کنید قطعا به نتیجه بهتری دست یافته و بهتر خواهید شد.  شما واقعا بر آنچه که فکر می کنید تسلط دارید. بنابراین اگر یک فکر وحشتناک به خودش اجازه می دهد که در نیمه شب ذهنتان را درگیر کند با آن مقابله کنید. حتی سعی کنی به یک چیز خوب که روز گذشته تجربه اش کردید فکر کنید یا برای تجربه موارد خوب دیگر برنامه ریزی کنید. آیا آن روز بر روی رژیم غذایی خود پایبند بودید، رئیستان از شما تعریف کرد، از شخص مورد علاقه تان تماس دریافت کردید، آیا مدیتیشن می کنید، ویتامین های خود را مصرف می کنید، آیا قرار است اتفاقی رخ دهد که مشتاقانه در انتظار رخ دادنش باشید؟ هنگامیکه فکرهای وحشتناک سعی می کنند شما را درگیر کنند سعی کنید آن را با یک فکر بهتر جایگزین کنید حتی اگر این فکر شما کاملا نامربوط باشد.
ممکن است در ابتدا این کار دشوار به نظر برسد اما شما با تمرینات مداوم قطعا بهتر خواهید شد. اگر با افکارتان سعی بر برطرف کردن این مشکل دارید حتما به نکات مثبت فکر کنید. این کار را تکرار کنید و به این تکرارها ادامه دهید تا زمانی که این موضوع در زندگی شما کاملا برطرف شود.

از مشکلاتتان بزرگتر شوید!

در حال حاضر شما برای رسیدن به معنویت تلاش می کنید. هر روز شاهد رشد معنوی خود هستید و هر روز کنترل بیشتری بر واقعیت خود بدست می آوردید. به خودتان اجازه ندهید تا مشکلات باعث فراموشی این مسئله مهم شوند.  همانگونه که شب ها بر روی تخت خود خوابیده اید تصور کنید کره زمین را به عنوان کره ای کوچک در دستانتان نگاه داشته اید آن زمان است که وسعت آن را در مقابل تصورتان حس خواهید کرد. شما یک موجود معنوی هستید که از نوع انسان بودن را تجربه می کنید و این بدان معنی است که واقعا هیچ چیزی در این سیاره وجود ندارد که شما نتوانید از عهده آن برآیید. در واقعیت شما خیلی بزرگتر از تمام چیزهایی هستید که وجود دارند. سعی کنید بی دقتی خود را در رابطه با این مسائل حس کنید و به درک آن برسید که در واقعیت مشکلات چیزی بیشتر از لکه های گردوغبار نیستند و می توانید به سادگی آنها را از بین ببرید. این یک تمرین عالی برای ذهن است.

تمرینات عضلانی انجام دهید.

این یک تمرین جذاب است و ممکن است حتی شما آن حرکات را در باشگاه آموخته و یاد گرفته باشید.  این کار بسیار ساده است و می تواند برای خواب و حتی بازگشت به خواب بسیار موثر باشد.

به پشت دراز بکشید (طاق باز بخوابید) پایاهیتان را سفت و محکم کنید و تا 8 بشمارید سپس عظلات پا را شل کرده و دوباره تا 8 بشمارید. سپس حس می کنید که پاهایتان به سادگی سبک و بی حس می شوند. سپس این کار را روی ساق پای خود انجام دهید. آن را سفت کنید و 8 بار انجام دهید. سپس 8 بار رها کنید تا زمانیکه احساس می کنید آنها هم ناپدید شدند. سپس به سمت ران ها، باسن، معده، سینه، بازو و دست های خود بروید و این انقباض و انبساط عظلات را  برای کل بدن انجام دهید. با اتمام کار حس می کنید معلق شده و خیال می کنید بدنتان کاملا ناپدید شده است. آن زمان است به تنها چیزی که فکر می کنید نفس عمیقی است که می کشید. این تمرین می تواند شگفتی هایی برای بدن و همچنین ذهن شما ایجاد کند. اگر کابوس  دیدید سعی کنید این کار را انجام دهید. قطعا به نتیجه مطلوبی خواهید رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.