روش صحیح خوابیدن برای کمردرد چگونه است؟ اصول خوابیدن صحیح

1 467

- تبلیغات -

روش صحیح خوابیدن برای کمر درد چگونه است؟ بهترین مدل خوابیدن برای رفع کمر درد و طرز صحیح خوابیدن برای کمر درد

شما هم مشکل کمر درد دارید؟ پس حتماً شب‌ها هم خوب نمی‌خوابید و دائم با خوتان درگیر هستید که خوابتان ببرد ولی نمی‌دانید بهترین مدل خوابیدن برای رفع کمر درد چیست. پس بدانید که تنها نیستید. اصول خوابیدن صحیح برای افرادی که کمر درد دارند را با پیژامه یاد بگیرید تا از همین فردا صبح با انرژی و سرحال از خواب بیدار شوید و به کار و زندگی‌ تان برسید.
فقط شما می‌‌توانید درک کنید که چقدر خوابیدن برای کمر دردی‌ها سخت است. دلیل بیشتر کمر درد‌ها استرس و بد نشستن یا بد خوابیدن است. در کل عادت‌های غلط ممکن است باعث کمر درد شود و بی‌خوابی ناشی از کمر درد شما را بیشتر خسته و عصبی کند.
اگر کمر درد دارید و به دنبال روش صحیح خوابیدن برای کمر درد هستید، طرز صحیح خوابیدن را بخوانید تا شب‌ها تا صبح از کمر درد ناله نکنید.

به پهلو بخوابید و بین زانوهایتان بالش بگذارید تا با کمردرد خوابتان ببرد

روش صحیح خوابیدن برای کمر درد، به پهلو خوابیدن است. اگر صاف و به پشت خوابیدن با داشتن کمردرد عذابتان می‌دهد، آرام به پهلو شوید. طوری که شانه راست یا چپتان به تشک بخورد و بدنتان صاف و در یک امتداد قرار گیرد.
بهترین مدل خوابیدن برای رفع کمر درد این است که بین پاهایتان در قسمت زانو بالش بگذارید تا فضای خالی بین کمر و تشک را پر کند.
سعی کنید همیشه به یک پهلو نخوابید. البته خوابیدن به پهلوی راست بهتر است ولی برای بهم نخوردن شکل عضلات و حتی اسکلت همیشه روی یک پهلو نخوابید.

چرا به پهلو خوابیدن برای کمردرد خوب است؟ البته حواستان باشد فقط به پهلو خوابیدن کافی نیست، پس یادتان نرود که بین زانوهایتان بالش بگذارید. بالش گذاشتن لای پاها باعث می‌شود پهلوها، لگن و ستون فقرات صاف و در یک امتداد قرار بگیرد و درد کمر در خواب کم شود.
اگر دیسک کمر دارید، بهتر است به پهلو بخوابید و دست و پایتان را به داخل شکم جمع کنید و درست مثل جنین در شکم مادر بخوابید تا شب تا صبح از کمر درد بی‌خواب نشوید. پس حواستان باشد که روش صحیح خوابیدن برای کمر دردها خوابیدن جنینی است.
ابتدا به پشت بخوابید سپس آرام به پهلو بروید و زانوهایتان را داخل شکم جمع کنید.
زانوها را به سمت سینه خود بکشید و به آرامی تنه خود را به سمت زانو ببرید.
سعی کنید کمی در طول شب پهلو به پهلو شوید تا فشار بدنتان تقسیم شود و کمر دردتان اوت نکند.
جنینی خوابیدن چه کمکی به کمردردی‌ها می‌کند؟ دیسک کمربالشتک‌های نرم بین مهره‌های ستون فقرات شما هستند. احساس فتق هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از دیسک از فضای طبیعی خود بیرون می رود و باعث ایجاد درد عصبی و ضعف می شود. خوابیدن به حالت جنینی، فضای بین مهره‌های کمر را را باز می کند از این رو این روشی صحیح برای کمر درد است.

زیر شکمتان بالش بگذارید تا با وجود کمردرد بتوانید بخوابید

شاید شنیده باشید که خوابیدن روی شکم برای کمردرد خوب نیست که تا حدودی هم درست است چون ممکن است به گردنتان فشار وارد شده و درد کمرتان بیشتر شود. ‌روش صحیح خوابیدن برای کمر دردها به روی شکم، استفاده از بالش است. اما اگر عادت دارید روی شکم بخوابید و کمردرد دارید به جایش می‌‌توانید راه‌های زیر را امتحان کنید:

زیر لگن و پایین شکمتان بالش بگذارید تا بتوانید با وجود کمردرد روی شکم بخوابید.
بسته به حالت بدنتان خودتان تصمیم بگیرید که با این طرز خوابیدن زیر سرتان بالش بگذارید یا نگذارید.
گذاشتن بالش زیر شکم چه کمکی می‌کند؟ بالش زیر شکم کمک می کند فشار ناشی از دیسک کمر کم شود و با وجود کمردرد راحت خوابتان ببرد.

طاقباز بخوابید و زیر زانوهایتان بالشت بگذارید تا به خاطر کمر درد بی‌خواب نشوید

سعی کنید به پشت صاف بخوابید تا از کمردرد خوابتان ببرد.
بالشتی زیر زانوهایتان قرار دهید تا ستون فقرات را صاف نگه دارد. گذاشتن بالش مهم است و منحنی کمرتان را در حالت طبیعی نگه می‌دارد.
برای اینکه زانو هایتان تکیه گاه بهتری داشته باشند، می‌توانید از حوله لوله شده هم استفاده کنید. طاقباز خوابیدن و گذاشتن بالش و حوله زیر زانوها باعث می‌شود وزنتان در قسمت‌های مختلف بدن پخش شده و فشار کمتری در خواب روی کمرتان وار شود.

1 نظر
  1. بهاره می گوید

    چه نوشته خوب و مفیدی بود کاش در مورد تاثیرات نحوه خواب بر پوست هم بنویسید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.