کاملا برهنه بخوابید! فواید و خطرات احتمالی لخت خوابیدن

آیا برهنه خوابیدن تاثیری بر خواب آلودگی دارد؟

16 91,542

- تبلیغات -

چرا باید کاملا لخت و برهنه بخوابیم؟ مزایای برهنه خوابیدن چیست؟

چقدر خوب است که خنک و راحت بخوابید. حتی فکر کردن به این موضوع هم وسوسه انگیز است که بدون پیژامه و کاملا لخت در رختخواب خود استراحت کنید. به خصوص در فصل تابستان وقتی که هر لباسی ممکن است گرمتان کند و باعث ناراحتی شود. اما سوال اینجاست که آیا عاشق خوابیدن در حالت برهنه هستید؟ یا لخت خوابیدن تاثیری بر خواب آلودگی شما دارد یا خیر؟

ما قصد داریم در این مطلب تمام نکات مثبت و منفی برهنه خوابیدن را عنوان کنیم تا شما بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید که دوست دارید برهنه بخوابید یا اینکه پیژامه های پشمی بپوشید. با خواندن این مطلب راحت‌تر تصمیم خواهید گرفت.

نکات مثبت برهنه خوابیدن، برهنه خوابیدن و فوایدش! - پیژامه

نکات مثبت برهنه خوابیدن، برهنه خوابیدن و فوایدش!

 1. دمای طبیعی را بهتر تنظیم کنید.
  زمانیکه شما برهنه می خوابیدبدن شما مجبور می شود یاد بگیرد تا چگونه درجه حرارت را تنظیم کند. اگربا لباس باشید تنظیم بهتر درجه حرارت دشوارتر خواهد شد در حالی که اگر برهنه بخوابید خنک ماندن در طول شب بسیار راحت تر است و کیفیت خواب شما بالا می رود. به خصوص اگر رختخواب شما مناسب باشد و رطوبت را از بین ببرد و همین طور گرما را از بدن شما دور کند.
 2. عمیق تر بخوابید.
  کسانی که برهنه می خوابند ادعا کرده اند که این روش کمک کرده تا بسیار عمیق تر از قبل بخوابند و استراحت کنند. این موضوع احتمالا به همان تنظیم دما برمی گردد. یکی از دلایل اصلی بیدار شدن از خواب در اواسط شب، گرمای بیش از حد است. بدون ایجاد اختلال در خواب، قطعا شما در مرحله خواب رم (عمیق ترین مرحله خواب) بسیار طولانی تر خواهید ماند. برهنه خوابیدن یک خواب خیلی عمیقبرای شما فراهم میکند و همین طور باعث می شود صبح ها زود و راحت تر از خواب بیدار شوید.
 3. سریعتر می خوابید.
  وقتی که می توانید برهنه بخوابید، زمانتان برای یافتن لباس های راحت و تمیز به هدر نخواهد رفت. در عوض می توانید به راحتی به رختخواب رفته و آرام بخوابید. هرچه سریعتر به راحتی برسید قطعا به همان اندازه و ححتی سریعتر از آن به خواب خواهید رفت. به همین دلیل برهنه خوابیدن می تواند به شما کمک کند که سریعتر به خواب بروید. اگر شما با این شرایط‌هم نتوانستید سریع و راحت بخوابید احتمالا از مشکل بی خوابی رنج می‌برید، پیژامه به شما پیشنهاد می‌کند “درمان قطعی بی خوابی تنها با ۷ ترفند ساده” را مطالعه کنید.
 4. خودتان را به پیژامه (لباس خواب) محدود نکنید.
  اگر خوابیدن با لباس خواب و حتی لباس زیر را تجربه کرده اید پس می دانید که ممکن است چقدر راحت اذیت شده و حتی از خواب بیدار شوید. خوابیدن در حالت برهنه براحتی این مشکل را برطرف می کند. بدون لباس خواب؟ هیچ مشکلی نیست!
  بنابراین اگر از بیدار شدن از خواب توسط پیژامه ی خود گله مندید یا زیرشلواری پشیمی تان را گم کرده اید نیازی نیست خودتان را اذیت کنید زمان برهنه خوابیدن شما فرا رسیده است. این تنها بلیط خوش شانسی برای شب هایی است که دوست دارید راحت بخوابید.
 5. میل جنسی را افزایش دهید.
  اگر همسر دارید با برهنه خوابیدن می توانید میل جنسی را افزایش دهید. با این کار بدن شما اکسی کنتین که هورمون عشق است آزاد می کند که این موضوع پیوند عاطفی شما را عمیق تر خواهد کرد.
 6. استرس و اضطراب شما کم می شود.
  اگر می توانید به اندازه کافی استراحت کنید و برهنه هم بخوابید، خودتان را برای داشتن آرامش بیشتر تنظیم کنید. اگر بتوانید برهنه بخوابید در ناخودآگاه تلقین می کنید که جای امن هستید و هیچ خطری تهدیدتان نمیکند.
  اگر هنوز برهنه خوابیدن را امتحان نکرده اید باید صادقانه بگوییم که این کار میتواند راهی عالی برای رهایی از استرس و تنش شما باشد. اگر در ابتدا با برهنه خوابیدن هم دچار اضطراب می شوید اما ترجیح می دهید برهنه بخوابید می توانید یک ملافه نازک روی خود بکشید.
 7. کالری بسوزانید.
  هنگامی که بدن شما در معرض دمای خنک قرار بگیرد، به شما در داشتن بدن سالم کمک بسیاری خواهد شد. یعنی اگر شب ها در جای خنک بخوابید، احتمالا در خواب کالری های بیشتری می سوزانید.
  برهنه خوابیدن به هیچ وجه یک روش تمرینی جدید نیست و اصلا نباید به عنوان ورزش (چون ممکن است کالری سوزی داشته باشد) به آن نگاه کرد. این تنها یک نکته جالب است که دوست داشتیم شما هم بدانید. اگر فکر می کنید می توانید هنگام خواب کالری بسوزانید پس چرا یک گاو را با خیال راحت نخورید؟!
  اگر واقعا دوست دارید کالری بسوزانید و بهتر هم بخوابید پیزامه پپیشنهاد می کند بلاگ ورزش و خواب را مطالعه کنید.
 8. اجازه دهید پوستتان نفس بکشو و از عفونت جلوگیری کند.
  چون ما همیشه لباس بر تن داریم از جریان زیادی از هوا برای رسیدن به پوستمان ممانعت می کنیم. اگر همچنان در طول شب به پوشیدن لباس های تنگ ادامه دهیم به یقین برخی از مشکلات مربوط به عفونت ها ایجاد خواهد شد.
  خصوصا لباس های چسبناکی که راه تنفس نداشته باشند و روطوبت را از بین نبرند باعث می شوند تا عرق و باکتری ها به دام افتاده و نزدیک بدن ما بمانند. این موضوع می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات و ناراحتی های زیادی از جمله عفونت شود. زمانیکه شما برهنه می خوابید به بدن خود اجازه نفس کشیدن می دهید. ایم موضوع می تواند به جلوگیری از عفونت های احتمالی کمک کند. بویژه خانم ها باید توجه داشته باشند که لباس ههای تنگ نپوشند. اگر عادت دارید با لباس بخوابید پس حتما لباس زیر پنبه ای گشاد و راحت انتخاب کنید. این کار به جلوگیری از بیماری های عفونی کمک می کند.
 9. عزت نفس و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
  خوب است که کمی برای بدن برهنه خودتان وقت بگذارید. اگر دائما نیاز به لباس پوشیدن را احساس کنید از طبیعی بودن آن جلوگیری می کنید. شما با برهنه خوابیدن به خود اجازه می دهید که آنگونه هستید خودتان را باور کنید. این کار به شما امکان می دهد تا با بدن خود راحت باشید. همچنین برهنه خوابیدن به شما اعتماد به نفس می دهد و احساس خوشایندی می کنید.

نکات منفی برهنه خوابیدن، مضرات برهنه خوابیدن - پیژامه

- تبلیغات -

نکات منفی برهنه خوابیدن، مضرات برهنه خوابیدن

 1. چه می شود؟ آتش؟ اورژانس؟
  آیا تا به حال کابوس دیده اید که در مقابل تمام کسانی که می شناسید لخت هستید؟ شرم‌آوره! خب اگر شما نمی توانید برهنه بخوابید در واقع با برهنه خوابیدن احساس می کنید در همان شرایط از خواب بیدار شدید. شریط اورژانسی و اضطراری هنگانی رخ می دهد که حداقل انتظار آنها را داشته باشید. این شامل نیمه شب مجبور به انتخاب لباس برای تولد می شود. اگر خود را در حین آتش سوزی یا هر نوع مورد اضطراری دیگر از خواب بیدار کنید نمی توانید به دنبال لباس برای پوشیدن باشید و تصمم ندارید که همان برهنه برای فرار از وضعیت خودتان را در معرض همسایگان قرار دهید.
 2. سرمای بیش از حد
  اگر به طر کل تمایل به سرد ماندن دارد ممکن است متوجه شوید که با برهنه خوابیدن آن سرما را بیشتر حس خواهید کرد. در حالیکه بسیاری از مردم برای خنک ماندن مشکل دارند و برای گرم نگه داشتن خود با مشکل روبرو می شوند. این موضوع های گرم و سرد شدن می توانند به همان اندازه که باید در خواب و استراحت شما اختلال ایجاد کنند.
 3. بچه ها
  معمولا بچه ها دوست دارند اواسط شب به تخت شما بیایند. یا ممکن است وسط خواب عمیق دچار ناراحتی و بیماری شوند. برهنه بودن ممکن است برای شما را یک مرحله برای کمک به آن شخص کوچک دور کند و زمانتان را بگیرد.
 4. با بیرون آمدن از تختخواب احساس ناراحتی می کنید
  اگر طبق عادت برای دستشویی،اواسط شب از خواب بیدار می شوید باید از تخت خود خارج شده وبرهنه مسیر را راه بروید. این موضوع می تواند به شما احساس ناراحتی و گاها سرماخوردگی دهد.
 5. خیلی صمیمی هستید؟
  اگر دائما مقابل شریک زندگی خود برهنه باشید ممکن است کمی از جذابیت خود را از دست بدهید. البته آنها شما را دوست دارند و در همه حال برایشان جذاب هستید اما شاید تنها گاهی اوقات کنار هم برهنه باشید جذاب تر و هیجان انگیز تر باشد.
 6. بیماری ماهانه زنان
  معمولا خانم ها در این دوران دوست دارند از لایه های بیشتر برای جلوگیری از آلوده شدن لباس و یا تختخواب خود استفاده کنند. به همین دلیل برهنه خوابیدن ممکن است ایده ال برای این دوران ماهانه نباشد پس بهتر است که نه تنها لباس بر تن داشته بلکه بدنتان را گرم کنید تا ناراحتی این دوران تشدید نشود.
 7. ملافه های کهنه و ناراحت کننده
  اگر برهنه بخوابید تصمیم دارید تا از خوابیدن نهایت لذت را برده و خیلی راحت بخوابید. با برهنه خوابیدن تمام لایه ها و ملافه ها را از خود دور می کنید به همین دلیل است که اگر ملافه های ناراحت کننده و خشن داشته باشید نمی توانید از برهنه خوابیدن لذت ببرید. در صورتی که ممکن است برخی لباس خواب ها هم مناسب نباشند و پوست شما را ناراحت کنند. در صورت لمس پوست شما با ملافه هایی که باعث خارش، خراشیده شدن و جلوگیری از جریان هوا می شوند میتوانید در خوابتان خلل ایجاد کنید پس برای جلوگیری از این ناراحتی ها لباس مناسب و نخی بپوشید و برهنه خوابیدن را فراموش کنید.
 8. شستشوی بیشتر رختخواب
  معمولا لباس های شما در طول شب، عرق و روغن پوستتان را نگه می دارند و هر زمان که لباس هایتان را بشویید رختخواب شما نیز پاکیزه می ماند. بدون لباس خوابیدن باعث می شود تا عرق تن و روغن و پوست شما مستقیم با رختخواب در ارتباط بوده و به آن منتقل شوند. این بدان معناست که باید خیلی زود به زود ملافه های تخت را بشویید و از آلوده ماندن آنها جلوگیری کنید.
 9. حیوانات خانگی
  شاید به نظر نرسد که شما لخت و برهنه خوابیده اید و ممکن است دوست کرکی و پشمالوی شما دلش بخواهد تا نوازشتان کند که این موضوع در خواب می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.
  اگر حساسیت دارید و حتی حیوان خانگی شما در کنارتان روی تخت میخوابد باید بگوییم که برهنه خوابیدن شما میتواند حساسیتتان را بدتر کند. بنابراین ممکن است حیوان خانگی شما به لخت خوابیدن شما اهمیت نداده و هر زمان که دلش بخواهد شما را نوازش کند. پس داشتن این حیوانات و لخت خوابیدن اصلا ترکیب جالبی از آب در نمی آید.
  ممکن است چند نکات مثبت و منفی دیگر در رابطه با حیوانات خانگی وجود داشته باشد که باید قبل از کنار هم خوابیدن آنها را در نظر بگیرید. می توانید برای آشنایی با این نکات راهنمای خوابیدن با سگ خود را که پیژامه تهیه کرده است مطالعه کنید تا بیشتر یاد بگیرید که چرا باید یا نباید با سگ خود روی یک تخت مخصوصا لخت بخوابید!

راهکارهایی برای مقابله با مضرات و نکات منفی برهنه خوابیدن - پیژامه

راهکارهایی برای مقابله با مضرات و نکات منفی برهنه خوابیدن

در بسیاری از این موارد منفی که ذکر شد راه حل هایی وجود دارد که شما کمک کند هنوز برهنه یا حداقل نیمه برهنه بخوابید. در زیر چند پیشنهاد وجود دارد که شما را برای مقابله با برخی از موارد منفی بهتر آماده می کند. بنابراین همچنان می توانید براحتی برهنه بخوابید و حس خوب داشته باشید.

تقریبا برهنه بخوابید.

شما می توانید از بسیاری از قسمت های لخت و برهنه خوابیدن لذت ببرید در عین حال با انتخاب بهترین لباس خواب های مناسب و پیژامه های راحت و سبک، از بسیاری از ناراحتی ها نیز جلوگیری کنید.
در واقع زمانیکه احساس می کنید باید پوشیده باشید با اینحال باز اجازه دهید پوست شما نفس بکشد و احساس خنکی و دلپذیری داشته باشد. یکی از بهترین گزینه ها پوشیدن پیژامه است. بلوز و شلوراهایی که راحت و گشاد و البته جنس خوبی هم داشته باشند.
هیچکدام از شما کاملا برهنه و یا کاملا پوشیده نمی خوابید. آیا می توانید تعادل را برقرار کنید ؟
می توانید با استفاده از حوله های تن پوش کنار تختخواب خود کار خود را جلو ببرید. مثلا اگر نیمه شب کودکتان به شما نیاز داشت یا اگر ساعت 3 صبح سگ شما برای دستشویی کردن شما را از خواب بیدار کرد می توانید تن پوش ها را بپوشید و به اینچنین کارهای اضطراری رسیدگی کنید.

رخت‌خواب و ملافه های زیبا تهیه کنید.

اگر می خواهید لخت و برهنه بخوابید، مجموعه خوبی از ملافه ها می توانند خواب شما را به طور کامل و عالی تغییر دهند. مطمئنیم که دوست ندارید از ملافه های خشن و کهنه و ارزان قیمت که جریان هوا را مسدود می کنند یا باعث خراشیده شدن پوستتان میشوند استفاده کنید. در عوض برای داشتن خوابی آرام و رویایی  ملافه هایتان را باکیفیت تر و نرم تر کنید چون این کار باعث می شود زمانی که دوست دارید برهنه بخوابید پوستتان در آرامش و لطافت باقی بماند. برخورد پوست شما با ملافه های نرم و پنبه ای، خوابی لذت بخش فراهم می سازد گونه ای که تفاوت آن را کاملا حس خواهید کرد.

بهتر است دو دست رختخواب خوب تهیه کنید.

برای اینکه در زمان شستشو ملافه تخت شما خالی نماند بهتر است دو دست از آنها را داشته باشید. به این ترتیب هر زمانی که مجبور به شستشو رختخواب خود بودید می توانید از ست دوم که تمیز و آماده است استفاده کنید.

برای حیوان خانگی خود تخت مناسب پیدا کنید.

اگر تصمیم به برهنه خوابیدن دارید بهتر است برای حیوان خانگی خود جای مناسبی در نظر بگیرید. به خصوص اگر حساسیت دارید و موی حیوان شما ممکن است در خواب ناراحتی ایجاد کند. سعی کنید به جای اجازه دادن به حیوان خود اینکه هر کجا که مایل است بخوابد، فضای خواب مناسب برای ان را مهیا کنید. به این ترتیب می توانیدحریم شخصی خود را حفظ کنید و آنها نیز جایگاه ویژه خودشان را داشته باشند و بدون دردسر لخت بخوابید و استراحت کنید!

سخن پایانی در رابطه با نکات مثبت لخت و برهنه خوابیدن

در پایان این مطلب پیژامه، باید بگوییم که لخت خوابیدن مزایای بسیار زیادی دارد. به خصوص با داشتن تختخواب مناسب و برخی پیشگیری ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی. با این حال در برهنه خوابدین را باید در پایان روز امتحان کنید و آنچه را که باعث راحتی شما می شود را پیدا کنید.
ما پیژامه ای ها متوجه شدیم که تعداد زیادی نکات مثبت و همچنین نکات منفی در خصوص برهنه خوابیدن وجود دارد و شما ممکن است با لخت خوابیدن راحت باشید یا بالعکس احساس ناراحتی کنید.

بنابراین سعی کنید هر چیزی که برایتان مفید و دلچسب هست را پیدا کنید و به آن بچسبید.
اگر هنوز مایل به پوشیدن لباس در زمان خواب هستید پیشنهاد می کنیم بسیار محدود بپوشید چون جریان داشتن هوا در اطراف تن شما باعث میشود تا در طول شب سالم تر و راحت تر بخوابید.

منبع مقاله

16 نظرات
 1. علیرضا می گوید

  مسئله لخت خوابیدن همیشه برام یه جوری بود که فکر میکردم یه مدل توجیه، ولی الان متوجه مزایا و معایبی که داره به صورت کامل شدم.

  1. حسین شیرویه می گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بوده

 2. fariba می گوید

  لخت خوابیدن چه جذابیتی داره واقعا؟

 3. آناهیتا امامی می گوید

  واقعا برا منم سواله، اما شنیدم خیلی حال میده

  1. حسین می گوید

   واقعا حس خوبیه و کمک میکنه آدم بهتر بخوابه

 4. iman می گوید

  shoma ke injori migi ehtemalan ta hala lokht nakhabidi
  motmaenam age ye bar lokht bekhabi dg adi nemitoni bekhabi

 5. احمد نیکان می گوید

  حالا دخترا رو نمیدونم اما پسری که لخت نخوابیده باشه تو زندگیش که دیگه پسر نیس

 6. Nader می گوید

  واقعا

 7. Mehran می گوید

  برهنه خوابیدن یعنی اوج لذت

 8. me می گوید

  چون باعث میشه احساس راحتی بهت دست بده
  فوق العاده هس

 9. فرزاد می گوید

  من ازبرهنه خوابیدن لذت میبرم واقعا لذت بخش است *من حتی به برهنه بودن هم علاقه زیادی دارم مایلم درطور روز کلا برهنه باشم و هیچگونه لباس وپوششی نداشته باشم

  1. حسین نیرینی می گوید

   خیلی کیف میده??

 10. امیرحسین می گوید

  منم دوست دارم امتحان کنم ولی خانواده مرتبا توی اتاق من میان به دلیل های متفاوت و اجازه هم ندارم در رو قفل کنم
  نظری ندارید؟
  چطور یه بار امتحان کنم

 11. Axrs می گوید

  منم دقیقا مثل شمام لطفا پیشنهاد بدید

 12. reza می گوید

  منکه بعد بدنسازی میرم حموم و لخت میفتم میخوابم
  خیلی حال میده بعد چندوقت دیگه با لباس حال نمیده
  اینجوری فک میکنم عضلات رشد بهتری داره تا با لباسای تنگ یا خفه کننده بخوابی

 13. پرنیاز می گوید

  خیلی حال میده لخت بخوابی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.