7 گیاه خواب آور فوق‌العاده

0 1,961

- تبلیغات -

یکی از ترندهای طراحی داخلی آوردن المان‌های طبیعی مثل گلدان‌های زیبا به داخل آپارتمان است. دغدغه پیژامه خواب شما است و امروز با معرفی چند گیاه آپارتمانی می‌خواهد زیبایی و خواب عمیق شب را به دوستانش هدیه دهد.

یاس سفید، بهترین گیاه برای آرامش و خواب

یاس سفید گل‌های ریز و سفید زیبایی دارد و بوی شیرین اش رایحه ای است که در روغن‌های خوشبو کننده برای ارامبخشی استفاده می‌شود. مطالعات نشان داده است که عطر یاس سفید استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و کیفیت خواب را بالا می‌برد. نگهداری از یاس سفید آسان است و در گلدان قابل نگهداری است. گلدان یاس سفید را می‌توانید پشت پنجره بگذارید و مرتب در فصل گل دهی آبیاری‌اش کنید. در زمانی که گل نمی‌دهد گاهی بگذارید خاکش خشک بماند تا از پوسیدگی آن جلوگیری کنید.

سانسوریا (زبان مادرشوهر)، بهترین گیاه برای تصفیه هوا

گیاه سانسوریا که به آن سانسوریا نیز می‌گویند در شب از خود اکسیژن ساتع می‌کند و کیفیت هوا را بالا می‌برد تا بهتر بخوابید. همچنین می‌توانند مواد مضری مانند زایلین، تری کلورواتیلن، تولوئن، بنزن و فرمالدهین را از بین ببرد. فرمالدهین بیشتر از اسپری‌ها و تافت وارد فضای اتاق می‌شود و در خواب تنفس را راحت می کند. سانسوریا انتخاب بی نظیری برای اتاق خواب است.

سنبل الطیب (علف گربه)، بهترین گیاه خواب‌آور

گیاه سنبل الطیب با گل‌های صورتی و سفیدش اتاق خواب را زیبا می‌کند. علاوه بر بوی خوششش سنبل الطیب قرن‌هاست که به عنوان گیاه خواب آور برای درمان بی خوابی استفاده می‌شود. ثابت شده است که بو کردن گل سنبل الطیب خواب آور است و کیفیت خواب را بالا می‌برد. اگر شب‌ها دیر خوابتان می‌برد، چند گلبرگ سنبل الطیب را در وان حمام آب گرم بریزید یا آن را بو کنید. گیاه سنبل الطیب روزی 6 ساعت به آفتاب نیاز دارد پس روزهای آفتابی آن را لبه پنجره بگذارید.

گلدان اسطوخودوس، عمیق‌ترین خواب

بوی اسطوخودوس بسیار آرامشبخش است و ثابت شده است که شدت ضربان قلب را کم می‌کند و سطح استرس را پایین می‌آورد. در پژوهشی که در دانشکده پزشکی میامی میلِر انجام شد محققان دریافتند که بوی روغن اسطوخودوس (لاوندر) در حمام نوزادان آنها را به خواب آرام وعمیق‌تری می‌برد. همچنین استرس مادر را هم کم می‌کند. گیاه اسطوخودوس عاشق آفتاب و گرماست. حواستان باشد آن را پشت پنجره آفتاب خور بگذارید و به آن کم آب دهید.

اسپاتی فیلوم، مرطوب کننده اتاق خواب

طبق یافته های ناسا، گیاه اسپاتی فیلوم هم مانند سانسوریا به طرز حیرت انگیزی هوای اتاق را پاک تصفیه می‌کند. خاصیت جال دیگر ان مرطوب کردن محیط است. این گیاه می‌تواند رطوبت اتاق خوابتان را تا 5% افزایش دهد که به تنفس در خواب کمک می‌کند. اگر رطوبت اتاق خواب کم باشد، الکتریسته ساکن بین ملافه‌ها، مو زیاد می‌شود و پوسستان خشک‌تر می‌شود، همچنین احتمال سرماخوردگی و آلرژی بیشتر می‌شود و احتمال پخش ویروس بالا می‌رود. اسپاتی فیلوم دارای گلهای سفید زیبایی هستند و یک بار در هفته نیاز به کمی نور و آب دارند و اتاق را خیلی زیبا می کند.

- تبلیغات -

پتوس طلایی، بهترین گیاه برای آویزان کردن در اتاق خواب

پتوس طلایی  که به پیچک شیطان معروف است. این گیاه دارای برگهای مرمری و به شکل قلب است. مانند گیاه سنسوریا و اسپاتی فیلوم این گیاه یک دستگاه تصفیه هوا فوق العاده است. به دلیل شیوه رشد آن ، این گیاه وقتی به یک سبد حلق آویز قرار می گیرد بهترین ویژگی به نظر می رسد که می تواند یک ویژگی طراحی خیره کننده در اتاق خواب شما باشد. اگر فرزندان کوچک یا حیوانات خانگی دارید ، این گزینه جایگزین خوبی برای گلدان گیاهی خواب آور است. از نظر مراقبت از این گیاهان بسیار آسان است و فقط هفته ای یکبار به کمی آفتاب و آب نیاز دارید.

 

آلوورا، بالابرنده کیفیت هوای اتاق خواب

این گیاه دارویی فوق العاده برای هر خانه‌ای لازم است. در شب اکسیژن تولید می کند، بنابراین مانند سایر گیاهان ذکر شده ، هوا را در اتاق خواب شما بهبود می بخشد. این گیاه سکولانت است – به دلیل اینکه رطوبت موجود در برگ های آن را حفظ می کند ، به آب بسیار کمی احتیاج دارد. از ژل موجود در این برگها می توان برای درمان بریدگی و سوختگی جزئی ، نیش حشرات و خشکی پوست استفاده کرد. بنابراین ، گیاه بسیار خوبی است که در اطراف خانه قرار دارد! برای اطمینان از سالم بودن گیاه ، گیاه آلوئه ورا را در مکانی آفتابی نگه دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.