چگونه در یک شب سرد راحت بخوابیم؟

0 755

- تبلیغات -

این‌بار پیژامه تصمیم دارد به شما در خوابیدن در سرما کمک کند. دوستانی که سرمایی هستند و کیفیت خوابشان را از دست داده اند کافیست این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و با ترفندهای راحت و ساده تیم پیژامه آشنا شوند. ما در این بلاگ قرار است در رابطه با چگونه در یک شب سرد راحت بخوابیم صحبت کنیم پس همراهی کنید.
وقتی می خواهید بخوابید بدن شما دوست دارد به جای اینکه گرم باشد سرد باشد. محیط خواب خنک می تواند به رسیدن شما به خواب مناسب کمک کند. اما گاهی اوقات محل خواب شما ممکن است خیلی سرد باشد و شما را در پیدا کردن تعادل با مشکل روبرو کند.  ما در این بلاگ قرار است شما را با برخی از تنظیمات جزئی در مورد روال قبل و بعد از خواب که باید به اندازه کافی گرم و سرد بود آشنا کنیم.

 آماده شدن برای رفتن به رختخواب

قبل از خواب چند تمرین سبک انجام دهید. این کار بدن شما را برای خواب آماده کرده و دمای بدن شما را بالا می برد. یک تمرین کششی ساده و با تنفس عمیق انجام دهید و خودتان را گرم کنید. بعنوان مثال پایتان را به اندازه عرض شانه باز کرده و دستهایتان را به سمت بالا بکشید. سپس شانه هایتان را به سمت عقب کشیده و به پشت خم شوید. طوری که ستون فقرات شما به سمت کف باشد. سپس هنگام بازدم دستهایتان را پایین آورده و به حالت ایستادن برگردید. دوباره هنگام نفس کشیدن دست هایتان را تا جایی که می توانید به سمت سقف بکشید. هنگام بازدم دست ها را پایین بیاورید. این کار را 10تا 12 بار انجام دهید و سپس به تخت خود بروید.

چای گیاهی یا آب گرم بنوشید.

یک نوشیدنی گرم باعث افزایش بدن شما شده و ایجاد گرما می کند. بهتر است برای اینکار چای گیاهی را انتخاب کنید، بدون کافئین. این نوشیدنی در خواب شما اختلال ایجاد نمیکند و برعکس به راحت خوابیدن شما کمک می کند. اگر نوشیدن آبگرم را دوست ندارید می توانید آن را با کمی عسل و آبلیمو ترکیب کرده و سپس نوش جان کنید. به این صورت گرمای بدن شما حفظ می شود.
از خوردن کاکائو یا شکلات داغ خودداری کنید زیرا کافئین و شکر موجود در آن، در خواب شما اختلال به وجود می آورد.

- تبلیغات -

قبل از خواب دوش یا حمام گرم داشته باشید.

ریلکس کردن در وان آبگرم می تواند ساعت ها پس از استحمام بدن شما را حتی در زمان خواب گرم نگاه دارد.

لباس خواب گرم و چند لایه بپوشید.

با پوشیدن این لباس می توانید گرمای بدنتان  را نگه دارید. پیراهن پشمی، تی شرت های آستین بلند، ژااکت و بلوز های پشمی همگی جز مواردی هستند که می توانید برای گرم نگه داشتن بدنتان از آنها استفاده کنید. پوشیدن چند لایه لباس به شما این امکان را می دهد که اگر در طول خواب بدنتان بیش از حد گرم شد تعداد انها را کم کنید. آنگونه که نشان داده شده است خوابیدن در اتاقی که دمای سردتری دارد، منجر به داشتن خوابی عمیق تر و طولانی تر می شود. اگر می خواهید مراقب باشید بدنتان بیش از حد گرم نشود کم کردن لایه ها می توانند در خواب  شما اختلال وارد نکنند. پوشیدن چند لایه لباس به شما کمک می کند سریع به گرمای ایده آل دسترسی پیدا کرده و گرمای بدن  خود  را تنظیم کنید.

نزدیک به تخت و محل خواب خود چند پتو و ملافهنگه دارید.

با  این کار فضای گرمی ایجاد می کنید و در صورت نیاز می توانید از آنها برای گرم کردن خود استفاده کنید. قبل از اینکه کاملا بخوابید یک پتو روی پاهایتان قرار دهید تا پای شما گرم شود. پاها اغلب یکی از اولین قسمت هایی هستند که سرما را تجربه کرده و به سایر نقاط بدن انتقال می دهند.

بر روی پتو برقی و یا تشک گرم سرمایه گذاری کنید.

اگر تصمیم دارید از پتو یا تشک برقی استفاده کنید حتما قبل از اینکه برای خواب آماده می شوید آن را از برق بکشید. اگر زیاد در برق بماند با خطر آتش سوزی همراه خواهد بود. به شما پیشنهاد می کنیم تا جایی که امکان دارد برای گرم نگه داشتن از پتو و تشک برقی استفاده نکنید چون گرمای بیش از حد می تواند منجر به آتش سوزی شود.
اگر خانه یا آپارتمان شما دارای ترموستات است، آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتاق در دمای خیلی کم قرار نگرفته است ، زیرا این کار باعث سردی اتاق می شود. دمای توصیه شده برای اتاق  18 درجه سانتیگراد است.
اگر در حال خواب با شریک زندگی هستید، ممکن است لازم باشد هر دو در مورد دمای ایده آل اتاق قبل از خواب به توافق برسید  تنظیم دما می تواند یک علم ذهنی باشد، به خصوص برای خواب. شما می توانید راحت ترین دمایی که هر دو به آن نیاز دارید را پیدا کنید و ترموستات اتاق را روی بهترین حالت قرار دهید.

 اگر دوست دارید در طول شب گرم بمانید ادامه مطلب را از دست ندهید.

برای گرم ماندن در طول شب از کیسه آب گرم استفاده کنید.

شما می توانید کیسه های آبگرم را از داروخانه های  محل خود خریداری کنید. بیشتر کیسه های آبگرم موجود، با مایعی ساخته می شوند که می توان به راحتی آن را در مایکروویو گرم کرد. همچنین می توانید از یک کیسه آبگرم سنتی که از آب جوش تهیه می شود استفاده کنید. برای این کار آب را روی گاز اجاق گاز بجوشانید و  سپس آن را داخل کیسه مخصوص آبگرم بریزید. بعد کیسه آب گرم را زیر پای خود قرار دهید. کیسه آبگرم تمام شب زیر پای شما مانده و از طریق انگشتان پا تمام بدنتان را گرم میکند.

جوراب های پشمی بپوشید.

پشم ماده عالی برای حفظ گرماست. پاهای شما اغلب اولین نقطه در بدنتان است که احساس سرما میکند و به دلیل گردش خون ضعیف در آن قسمت، ممکن است گرم کردن آنها تنها با پتو امکان پذیر باشد. به همین دلیل می توانید با استفاده از جوراب های پشمی بلند، بدنتان را گرم کنید. اگر در ابتدا با خوابیدن همراه جوراب پشمی مشکل دارید آن را کنار تخت خود نگه داشته و در صورت نیاز به گرما از آن استفاده کنید.

از گرمای بدن استفاده کنید.

یک راه خوب برای گرم ماندن در طول شب، نزدیک تر شدن به شریک خواب خود و استفاده از گرمای بدن به صورت طبیعی است. حتی اگر حیوان خانگی دارید می توانید در زمان نیاز به گرمای طبیعی مدتی آنها را در رختخواب خود بیاورید.

درزهای موجود در اتاقتان را مسدود کنید.

درزها بین درب های اتاق خوابتان، پنجره ها و گاهی ممکن است در کف اتاق شما باشند و هوای سرد را به داخل منتقل کنند. اگر از حس سرمای بسیار در اتاق خود از خواب بیدار شدید بهتر است درزها را با استفاده از ملافه، پتو و یا بالش مسدود  کنید. اینکار به جلوگیری از گردش  هوای خنک در اتاق خواب شما کمک می کند. همچنین می توانید پتوهای بلند را روی درب و پنجره های خود آویزان کرده تا از ورود هوای سرد از بیرون  به داخل اتاق جلوگیری کنید.
اگر همچنان از سردی شب و سرما لرزیدید و از خواب بیدار شدید، سعی کنید ابتدا ملافه نازک روی خود کشیده و سپس روی آن پتو بکشید. از این طریق و بین یک لایه نازک و ضخیم گرمای بیشتری ایجاد می شود که می تواند خواب را برای شما لذت بخش کند.  پتوهای پشمی بهترین مورد هستند برای لایه پایین که گرما را حفظ کند و شما را گرم نگه دارد. کیسه های خواب که برای کمپینگ نیز تعبیه شده اند می توانند در تمام طول شب شما را بسیار گرم نگه دارند. برای تهیه کیسه های خواب بهتر است به فروشگاه های مربوط به لوازم کمپینگ مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.