علت پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب کشف شد! + راه های درمان

پریدن آب دهان در گلو در هنگام خواب نشانه چیست؟ + درمان آب دهان هنگام خواب

7 41,959

- تبلیغات -

علت پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب چیست؟

پریدن آب دهان در گلو پدیده ای است ک افراد زیادی آن را تجربه کردند. اما زمانی که این اتفاق در هنگام خواب بیفتد می‌تواند نگران کننده و عجیب به نظر برسد، بسیاری از محققان دلیل پریدن آب دهان در گلو را آپنه خواب انسدادی بیان می‌کنند و درمان این پدیده را با درمان آپنه خواب انسدادی یکسان می‌دانند.

اما طبق تحقیقات اخیری که در مجامع پزشکی اتفاق افتاده، محققان دلیل جدیدی برای پریدن آب دهان در گلو پیدا کردند. محققان دریافتند که علت اصلی آب دهان جمع شدن بزاق داخل دهان است و عامل اصلی ترشح بزاق در خواب معده و دستگاه گوارش است. زمانی که بزاق بیش از حد معمول در دهان شما ترشح شود، باعث پریدن آب دهان در گلو می‌شود. رفلاکس اسید معده (GERD) مهم ترین عامل ترشح بزاق بیش از اندازه در دهان شماست. پس می‌توان نتیجه گرفت که رفلاکس اسید معده عامل پریدن آب دهان در گلوست.

برای درمان پریدن آب دهان در گلو باید رفلاکس اسید معده خود را ابتدا درمان کنیم.

در ادامه به تعریف رفلاکس اسید معده و دلایل به وجود آمدن آن و راه های درمانی آن می‌پردازیم:

رفلاکس اسید معده چیست و چه نشانه هایی دارد؟

رفلاکس اسیدی زمانی رخ می‌دهد که اسید معده به داخل دستگاه گوارش و مری شما برمی‌گردد.

برخی از رفلاکس ها عادی و بی ضرر هستند، معمولا هم علامت خاصی ندارند. اما اگر زیاد اتفاق بیفتد، باعث ایجاد سوزش در مری می‌شود.

- تبلیغات -

شایع ترین علامت رفلاکس اسید معده، سوزش سر معده یا به اصطلاح خودمانی ترش کردن است. علاوه بر این، رفلاکس اسید معده نشانه های دیگری نیز دارد مثل: احساس ترشی در انتهای دهان، سخت قورت دادن، سرفه، آسم، سایش دندان و تورم سینوس ها.

در ادامه 14 روش طبیعی برای کاهش رفلاکس اسید معده و ترش کردن را آماده کردیم که به درمان پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب نیز منجر می‌شود و همگی دارای پشتوانه‌ی علمی است و همچنین مورد تایید محققان پیژامه است.

 • پرخوری نکنید.

در انتهای لوله‌ی مری که به معده متصل می‌شود، عضله‌ای حلقه مانند وجود دارد که به عنوان دریچه انتهایی مری نیز شناخته می‌شود.

این دریچه مثل یک در هوشمند عمل می‌کند و وظیفه دارد که از بازگشت محتوای اسیدی معده به بالا جلوگیری کند. این دریچه فقط در مواقعی که در حال قورت دادن، باد گلو زدن و یا استفراغ هستید باز است.

در افرادی که رفلاکس اسید معده دارند، این عضله بسیار ضعیف یا ناکارآمد شده است. رفلاکس اسیدی زمانی اتفاق می‌افتد که فشار زیادی به این عضله وارد شود.

شاید بسیار دیده باشید که رفلاکس اسیدی بعد از وعده غذایی اتفاق می‌افتد. و قطعا وعده های غذایی حجیم تر، احتمال رفلاکس اسیدی را نیز افزایش می‌دهند.

پس برای کمتر شدن احتمال رفلاکس اسید معده از وعده های غذایی کوچک تر استفاده کنید.

 • وزن کم کنید

دیافراگم عضله‌ای است که دقیقا بالای معده قرار دارد.

در افراد سالم، دیافراگم به طور طبیعی دریچه انتهایی مری را تقویت می‌کند.

اگر مقدار چربی دور شکم شما خیلی زیاد باشد، فشار روی شکم شما زیاد می‌شود و همین کافیست تا فشار بر دریچه از سمت بالا زیاد از حمایت دیافراگم دور شود. این شرایط را با نام فتق شکمی نیز می‌شناسند.

فتق شکمی دلیل اصلی افزایش احتمال رفلاکس در افراد چاق و زنان باردار است.

اگر با رفلاکس اسید معده زندگی می‌کنید، کم کردن وزن باید یکی از اولویت هایتان باشد.

 • رژیم کم کربوهیدارت بگیرید.

شواهد نشان می‌دهد که رژیم غذایی کم کربوهیدارت ممکن است علائم بازگشت اسید به مری را کاهش دهد.

دانشمندان معتقدند که کربوهیدرات هایی که هضم نمی‌شوند، باعث رشد بیش از حد باکتری ها می‌شوند و فشار روی شکم را افزایش می‌دهد. حتی برخی از محققان معتقدند که شایع ترین دلیل ایجاد رفلاکس اسیدی همین موضوع است. وجود کربوهیدرات های هضم نشده در دستگاه گوارش، باعث گاز دار و باد دار شدن شکم شما می‌شود و می‌تواند سبب باد گلو زدن بیش از حد شما شود.

اگر کربوهیدرات زیاد مصرف می‌کنید، رژیم کم کربوهیدارت بهترین گزینه برای درمان رفلاکس معده شماست.

 • خوردن مشروبات الکی را محدود کنید

خوردن مشروبات الکی ممکن است شدت رفلاکس اسید معده را افزایش دهد. الکل با افزایش اسید معده احتمال رفلاکس را افزایش می‌دهد، باعث شل شدن دریچه انتهای مری و همچنین مختل شدن سیستم گوارش می‌شود.

 • بیش از اندازه قهوه نخورید

تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن قهوه زیاد موجب ضعیف شدن دریچه انتهای مری می‌شود و احتمال رفلاکس اسیدی را افزایش می‌دهد. در واقع باید گفت که کافئین موجود در قهوه عامل این اتفاق است و اگر قهوه بدون کافئین مصرف می‌کنید تاثیر چندانی بر رفلاکس شما نخواهد داشت.

البته برخی محققان کافئین را داخل آب ریختند و تاثیر آن را بر روی افراد بررسی کردند. نتیجه نشان داد که ترکیب کافئین با هیچ ماده ای به اندازه‌ی قهوه نمی‌تواند بر روی رفلاکس تاثیر بگذارد.

با این حال، برخی از دانشمندان معتقدند که خوردن قهوه درست بعد از اتمام وعده غذایی می‌تواند تاثیر معکوس بگذارد و احتمال رفلاکس اسید معده را کاهش دهد.

در نتیجه، خوردن قهوه و تاثیر آن کاملا به شما بستگی دارد، اگر با مصرف قهوه رفلاکس معده شما افزایش یافت، از خوردن آن اجتناب کنید، اگر هم باعث بهبودی رفلاکس شما شد یا تاثیری در رفلاکس شما نداشت، به خوردن آن ادامه دهید.

 • آدامس بجویید

تحقیقات کمی نشان می‌دهند که جوییدن آدامس موجب کاهش میزان اسیدی بودن مری می‌شود. آدامس به دلیل وجود بی کربنات چنین تاثیری می‌گذارد.

خود آدامس به خودی خود تاثیری بر رفلاکس ندارد ولی جوییدن آن می‌تواند اسیدی بودن مری را از بین ببرد.

 • پیاز خام نخورید

تحقیقات ما روی افرادی که رفلاکس اسیدی معده دارند نشان داد که، خوردن پیاز خام همراه وعده های غذایی احتمال ترش کردن، رفلاکس و باد گلو زدن را افزایش می‌دهد.

این اتفاقات به دلیل وجود مقدار زیاد فیبر داخل پیاز اتفاق می‌افتد.

اگر خوردن پیاز خام نشانه های رفلاکس را تشدید کرد، از خوردن آن اجتناب کنید.

 • مصرف نوشیدنی های گازدار را متوقف کنید

بیماران (GERD) توصیه می‌کنند که از مصرف نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که نوشیدنی های گازدار، حتی آب های گازدار، به ضعیف شدن دریچه انتهای مری کمک می‌کند. دلیل اصلی این موضوع کربن دی اکسید موجود در این نوشیدنی هاست که باعث می‌شود باد گلوی بیشتری بزنید و در نتیجه احتمال رفلاکس در شما افزایش یابد.

 • آب میوه های مرکب را کمتر بنوشید

در نظر سنجی از 400 بیمار GERD نزدیک به 72 درصد از افراد اذعان کردند که با نوشیدن آب پرتقال رفلاکس اسید معده آنها بدتر شده است.

اسید داخل میوه های مرکب تنها دلیل این تاثیر نیستند. پرتقال با PH خنثی نیز به تشدید علائم رفلاکس کمک می‌کند. آب میوه های مرکب دریچه انتهای مری را ضعیف نمی‌کنند، اما این احتمال وجود دارد که برخی از اجزای مری را تحریک کنند.

 • ‌ کمتر شکلات بخورید

درباره‌ی این مورد تحقیقات و دلایل علمی زیادی وجود ندارد. اما برخی از بیماران با مصرف شکلات چه به صورت جامد و چه به صورت مایع رفلاکسشان تشدید شده است. البته برخی از پزشکان ادعا می‌کنند که شکلات داغ می‌تواند دریچه انتهای مری را ضعیف کند، اما همانطور که گفتیم هیچ پشتوانه علمی برای این ادعا وجود ندارد.

 • ‌ اگر نیاز است، نعناع مصرف نکنید.

نعناع از گیاهان رایج است که در ادویه های مواد غذایی، آبنبات ها، آدامس ها، دهانشویه ها و خمیر دندان ها استفاده می‌شود. و حتی در چای هم طرفداران زیادی دارد.

تحقیقات نشان داده که نعناع تاثیری بر دریچه انتهای مری ندارد، اما اخیرا تعداد زیادی از بیماران با خوردن نعناع رفلاکس شدیدتری را تجربه کردند.

اگر احساس می‌کنید که با مصرف نعناع ترش می‌کنید، چند وقتی از آن استفاده نکنید. اگر در بهبود رفلاکس شما موثر بود، مصرف آن را محدود کنید.

 • سر خود را در هنگام خواب بالا نگه دارید

یکی از دلایلی که باعث رفلاکس معده و در نهایت پریدن آب دهان در گلو می‌شود، صاف خوابیدن است. اگر تخت شما امکان جا به جایی دارد، سر تخت خود را بالا بیاورید تا کاملا صاف نخوابید. اگر هم این امکان برای شما فراهم نیست، با گذاشتن بالش به حدی که باعث خم شدن سر و درنتیجه گردن درد نشود، سر خود را بالا بیاورید.

تحقیقات نشان داده است که اگر سر به صورت کاملا صاف در خواب قرار بگیرد، احتمال پریدن آب دهان در گلو بیشتر است.

 • ‌ تا سه ساعت قبل از خواب غذا نخورید

با اینکه هنوز تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است و جواب قطعی نمی‌توان داد، اما هر چه فاصله‌ی وعده غذایی و خواب شما بیشتر باشد، بهتر است. به دلیل اینکه زمانی که غذا را میل می‌کنید، اگر فورا بخوابید، فرآیند هضم غذا باید در خواب اتفاق بیفتد که می‌تواند باعث ایجاد رفلاکس معده و در نهایت پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب و یا طعم بد دهان در هنگام خواب شود.

 • ‌ به پهلوی راست نخوابید

تاکنون چندین بار در مورد حالت های خوابیدن صحبت کردیم. همانطور که قبلا هم گفتیم با اینکه خوابیدن به پهلو بهترین گزینه است اما خوابیدن به پهلوی راست خیلی هم مفید نیست. یکی دیگر از مضرات خوابیدن به پهلوی راست، تشدید رفلاکس معده است. به دلیل اینکه مری از سمت راست وارد معده می‌شود و درنتیجه زمانی که به سمت راست می‌خوابید، اسید معده جلوی دریچه‌ی انتهای مری جمع می‌شود و احتمال رفلاکس اسیدی و پریدن آب دهان در گلو افزایش می‌یابد.

البته این دلیل خیلی کارآمد نیست، چرا که همه‌ی آدمها ممکن است در طول خواب حالت خود را تغییر دهند. اما با این کار تا حدودی می‌توان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد.

نتیجه گیری پیژامه

تمام این مواردی که گفته شد برای بهبود رفلاکس معده و درنهایت جلوگیری از پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب بود. فارغ از اینکه هر کدام از آنها به چه اندازه از پشتوانه علمی برخوردار هستند، تغییر سبک زندگی و رعایت چند نکته کوتاه و البته ساده می‌تواند به شما کمک کند تا با این مشکل برای همیشه خداحافظی کنید.

ارتباط پریدن آب دهان در گلو هنگام خواب با وقفه تنفسی یا آپنه خواب چه ارتباطی دارد؟

اگر تا به حال با احساس خفگی از خواب پریده‌اید، اگر نصفه شب آب دهانتان به گلویتان می‌پرد و یا دم و بازدم تان درخواب منظم نیست احتمالاً به آپنه خواب انسدادی یا همان وقفه تنفسی در خواب مبتلا هستید که نه تنها شدیداً روی کیفیت خوابتان تاثیر می‌گذارد بلکه می‌تواند برایتان خطرناک باشد و حتماً باید پیگیری شود.

اما نگران نباشید، چون این اختلال درمان دارد، پس با پیژامه همراه باشید تا بیشتر راجع به پریدن آب دهان درگلو و بند آمدن نفس در خواب بدانید و متوجه شوید چگونه آپنه خواب درمان می‌شود.

آپنه خواب انسدادی یا قطع نفس در خواب، از اختلالات خواب رایجی است که ناشی از مشکلات تنفسی در خواب است و پیش می آید به طوری که همراه با ایست تنفس و تنگی نفس در خواب و خروپف بلند و صدای خفگی در خواب همراه است، به گونه ای که در خواب ناگهان راه هوا کاملاً یا تا حدودی مسدود می‌شود.

به طولانی یا نامنظم شدن فاصله زمانی دم و بازدم در خواب وقفه تنفسی خواب گفته می‌شود. بیشتر سالمندان و افراد چاق در خواب احساس خفگی می‌کنند و در معرض وقفه تنفسی خواب هستند.  بند آمدن نفس موقع خواب بیش از ۱۰ ثانیه را آپنه خواب انسدادی می‌گویند.

سندرم آپنه خواب انسدادی باعث توقف یا کاهش تنفس برای مدتی کوتاه با تعداد دفعات زیاد در طول خواب می‌شود. پریدن آب دهان به گلو در شب می تواند برای چندین ثانیه یا حتی چندین دقیقه طول بکشد. معمولاً بیمار مبتلا به آپنه در طول خواب چندین بار دچار ایست تنفسی می‌شود، چیزی حدود 10 تا صد بار ممکن است نفس موقع خواب بند بیاید. هر بار که نصف شب نفس بند می‌آید، آپنه نامیده می‌شود که اکثرا حمله آپنه با صدای خروپف بلند همراه است و گاهی راحت با صدا و احساس خفگی همراه می شود به طوری که فرد ناگهان با حالت خفگی از خواب می‌پرد.

فرد مبتلا به آپنه که ناگهان در خواب نفسش بند می‌آید، خودش متوجه تنگی و سنگینی نفس در خواب یا توقف تنفس خود در طول شب نمی شود و همین سرفه و خفگی در خواب معمولا باعث کاهش قابل توجه کیفیت خواب او می‌شود. در نتیجه با وجود خواب طولانی، فرد مبتلا به آپنه خواب ممکن است در طول روز احساس خستگی مفرط کند و خیلی سرحال و شنگول نباشد.

تحقیقات نشان می‌دهد افراد مبتلا به آپنه خواب اگر درمان نشوند تا هفت برابر بیشتر از افراد عادی در معرض تصادف خواهند بود. کسانی که نصف شب با حال خفگی از خواب می‌پرند و سنگینی نفس در خواب دارند، اگر به دنبال درمان نروند دچار بی‌خوابی و در نتیجه استرس ناشی از بی‌خوابی می‌شوند و در دراز مدت به مشکلات جدی‌تری مانند سکته، حمله قلبی، دیابت نوع دوم، فشار خون بالا، چاقی، ضعف حافظه و افسردگی مبتلا خواهند شد.

پریدن آب دهان در گلو و احساس خفه شدن در خواب می‌تواند منجر به حوادث غیرقابل جبرانی در طول روز مانند تصادفات رانندگی شود.

سه نوع آپنه خواب انسدادی یا وقفه تنفسی خواب وجود دارد:

 • آپنه خواب می‌تواند انسدادی (OSA) باشد، یعنی در اثر انسداد در راه‌های هوایی فوقانی به وجود آید. این نوع آپنه رایج تر از نوع دوم است و ناشی از انسداد راه تنفسی است و وقتی که بافت نرم پشت گلو در طول خواب حالت افتادگی پیدا کند، رخ می‌دهد.
 • آپنه خواب می‌تواند مرکزی (CSA) باشد و به خاطر مشکلات مغزی ایجاد شود. آپنه ی خواب مرکزی بر خلاف آپنه خواب انسدادی ، ناشی از بسته شدن راه تنفسی نیست بلکه به علت بی ثباتی در مرکز کنترل تنفسی، مغز نمی تواند به ماهیچه ها فرمان بدهد که تنفس کنند.
 • سندرم آپنه ی خواب مختلط که این نوع آپنه وقتی ایجاد می شود که هم آپنه ی خواب انسدادی و هم آپنه خواب مرکزی را داشته باشد.

مقایسه راه تنفس سالم و دارای آپنه تنفسی خواب

علائم آپنه خواب انسدادی انسدادی چیست؟

وقفه تنفسی خواب می‌تواند خود منجر به مشکلاتی همچون شوک تنفسی و بازگشت اسید به مری شود. فرد با حالت خفگی از خواب می‌پرد و هر چه تلاش می‌کند نمی‌تواند حرف بزند و فقط صدای خس خس ازگلویش در می‌آید.

از علائم دیگر آپنه خواب انسدادی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پریدن آب دهان در گلو و نفس نفس زدن در هنگام خواب نشان می‌دهد که شما آپنه خواب دارید.
 • خروپف بلند از نشانه‌های تنگی نفس در خواب است.
 • احساس خفگی
 • خواب آلودگی بیش از حد در روز می تواند به خاطر آپنه خواب باشد.
 • خشک شدن دهان در خواب هم از نشانه‌های وقفه تنفسی در خواب است.
 • سردرد صبحگاهی
 • بالا رفتن فشار خون
 • تعریق شبانه
 • افزایش وزن
 • کاهش میل جنسی
 • تغییرات خلق و خوی
 • و افسرگی هم از پیامدهای وقفه تنفسی در خواب است.

در چه فصلی بیشتر دچار آپنه خواب انسدادی می‌شویم؟

آپنه خواب در زمستان بیشتر خودش را نشان می‌دهد که می‌تواند به خاطر آلرژی و افزایش وزن در این فصل باشد (بعضی افراد زمستان چاق می‌شوند). البته وضعیت هوا هم روی وقفه تنفسی خیلی تاثیرگذار است به طور مثال: فشار هوای زیاد که بیشتر زمستان‌ها رخ می‌دهد، رطوبت بالای هوا (در تابستان) و مونواکسید کربن (بیشتر در شهرهای شلوغ و آلوده) می‌تواند مبتلایان به این اختلال را بیشتر آزار دهد. همچنین زمستان‌ها که احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا بیشتر است، دستگاه تنفسی نیز بیشتر در معرض عفونت و تحریک پذیری قرار دارد.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر آپنه خواب انسدادی هستند؟

آپنه ی خواب می تواند در هر سنی و برای هر شخصی اتفاق بیفتد حتی کودکان. افراد زیر بیشتر در معرض خطر آپنه ی خواب هستند:
حدوداً 20% مردان و 9% زنان برای یک بار هم شده در زندگیشان وقفه تنفسی را تجربه می‌کنند.
آپنه متوسط و شدید گریبان گیر حدوداً 9% مردان و 4 % زنان است.

آپنه خواب انسدادی در کودکان هم رخ می‌دهد و حدود 2% کودکان آپنه خواب انسدادی دارند که بیشتر کودکان زیر یکسال هستند که در خواب نفسشان بند می‌آید. تنگی نفس در خواب کودکان باید حتما با مراجعه به متخصص خواب پیگیری شود. آپنه تنفسی در نوزادان زودرس نیز شایع است.

مردان دو تا سه برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به آپنه ی خواب هستند و افرادی که اضافه وزن دارند، بیشتر در معرض ابتلا به آپنه هستند. چاقی نیز علت پریدن آب دهان در گلو در خواب می‌تواند باشد.

افرادی که سنشان بالای ۴۰ سال است، بیشتر در معرض تنگی نفس در خواب هستند. کسانی که گردن کلفتی دارند، بیشتر دچار تنگی نفس در خواب می‌شوند. کسانی که لوزه‌شان بزرگ است، زبان بزرگی دارند یا استخوان فک کوچکی دارند همچنین کسانی که راه تنفسی آن ها باریک است.

آپنه خواب انسدادی با ژنتیک در ارتباط است، پس اگر درخانواده کسی به این اختلال خواب مبتلا باشد شما نیز ممکن است گرفتار آن باشید.
کسانی که الکل، آرام بخش و مسکن مصرف می کنند، در معرض ابتلا به این اختلال هستند. این مواد ماهیچه های حلق را شل می‌کند.

کسانی که دچار رفلاکس معده به مری هستند، ممکن است بیشتر در خواب نفسشان قطع و وصل شود و آپنه خواب انسدادی بگیرند. این بیماری در کسانی که سیگار می کشند، شایع‌تر است. سیگاری ها سه برابر بیشتر از افراد دیگر وقفه تنفسی در خواب را تجربه می کنند. کسانی که دچار بیماری های قلبی هستند نیز ممکن است این اختلال را تجربه کنند.

کسانی که دچار انسداد بینی به علت انحراف بینی، آلرژی یا سینوزیت هستند یا در گذشته دچار سکته شده اند نیز ممکن است گرفتار این بیماری باشند.

ارتباط زیادی بین چاقی مفرط و خطر ابتلا به آپنه خواب انسدادی وجود دارد. این بیماری بیشتر در میان مردهای میان سال رایج است و آقایان حدود دو الی سه برابر بیشتر در معرض وقفه تنفسی در خواب هستند. زیرا مردان گردن کلفت‌تری دارند و راه هوایشان بلند تر است و همین باعث می‌شود احتمال ابتلا به آپنه خواب انسدادی در آن‌ها بیشتر شود.

با افزایش سن احتمال ابتلا به آپنه خواب انسدادی بیشتر می‌شود به طوری که در سنین بین 40 تا 60 سال احتمال بند آمدن نفس در خواب بیشتر میشود. بعد از 60 سالگی دوباره احتمال ابتلا به آپنه خواب کم می‌شود.

در میان خانم ها نیز خانم‌های باردار بیشتر ممکن است دچار آپنه خواب انسدادی شوند. چیزی حدود 80% زنان باردار، خصوصاً در سه ماهه سوم باردای وقفه تنفسی خواب را تجربه می‌کنند که می‌تواند به دلیل بزرگ شدن عروق خونی، تغییرات هورمونی و افزایش وزن در دوران حامگی باشد.

سیگاری ها سه برابر غیر سیگاری‌ها ممکن است دچار وقفه تنفسی در خواب شوند، زیرا دود سیگار مجرای تنفسی بالایی را متورم می‌کند و باعث گیرکردن مایع در مجرای تنفسی می‌شود. با ترک سیگار وقفه تنفسی در خواب هم کم خواهد شد.

7 نظرات
 1. جمالی می گوید

  علت پریدن آب دهان در گلوی نوازد چیست؟

  1. حسین نیرینی می گوید

   به این دلیل است که حالت خواب نوزاد مناسب نیست و باید به حالت صحیح نوزاد را بخوابانید

 2. روژین اخلاصی می گوید

  پسر کوچیک من آب دهنش دائم میپره تو گلوش همش و نفسش بند میاد مجبورم برش گردونم کلی بزنم پشتش تا حالش جا بیاد

  1. حسین نیرینی می گوید

   حالت خوابیدن فرزندتان را عوض کنید، مثلا اگر طاق‌باز می‌خوابد، عادتش دهید تا به پهلوی چپ بخوابد، اگر مشکل حل نشد باید به پزشک مراجعه کنید زیرا احتمال وجود آپنه خواب انسدادی در فرزند شما وجود دارد.

 3. مبین رحمانی می گوید

  من 14 سالمه وقتی شبا میخوابم از خوب بلند میشم نمیتونم نفس بکشم سینزیت هم دارم

 4. شایان می گوید

  سلام ببخشیدمن الان یک سالی هست اب دهنم توخواب میپره گلوم تا مردن میرم وبرمیگردم میشه راهنمایی بفرمایین 41 سالمه اقاهستم ممنونم

 5. شبنم می گوید

  سلام
  الان طی۲ ماه ۵،۶ بار آب دهانم در خواب پریده به گلوم
  وبا سرفه وحشتناک و حس خفکی بیدار شدم
  منتها هم آلرژیگ هستم هم برای قرص امپرازول مصرف میکنم که فکر کنم برای اسید معده باشه
  منتها پدر کانسر مری داشتن حس کردم یه ربطی هست
  چه دکتری مراجعه کنم و چه راهکاری داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.