5 نکته که نباید در آموزش خواب به کودکان فراموش کنید

آموزش خواب به کودکان خود را آغاز کنید!

1 617

- تبلیغات -

کودکان به خواب زیادی نیاز دارند. زمانی که بین 4 تا 11 ماهگی هستند، به 12 الی 15 ساعت خواب در طول روز احتیاج دارند (خواب شب و چرت‌های روزانه) و در یک بازه زمانی مشخص بیشتر این زمان را در خواب شبانه خود سپری می‌کنند. کلید گذراندن این دوران با موفقیت آموزش خواب است.

آموزش خواب در زمانی که کودکان کمتر از سه ماه سن دارند خیلی راهگشا نیست. معمولا باید این آموزش را از 3 الی 6 ماهگی کودک شروع کرد تا به ریتم شبانه روزی بدن او بفهمانید که به خوابیدن در شب احتیاج دارند و روزها باید بیدار بمانند و از روز استفاده کنند. اما زمانی که به درستی این اتفاق بیفتد، کودکان بین 9 الی 12 ساعت در طول شب می‌خوابند.

در حالی که هر کودک واکنش متفاوتی نسبت به آموزش خواب نشان می‌دهد روش‌های گوناگونی برای آموزش خواب به کودکان وجود دارد، چند نکته کلیدی وجود دارد که بد نیست در گوشه ذهن خود داشته باشید.

5 نکته در مورد آموزش خواب به کودکان

  1. کودکان نیاز دارند تا یاد بگیرند که چگونه باید خود را آرام کنند: کودک را در حالت خواب آلوده نگه دارید و او را تشویق کنید که خودش بخوابد. این بدین معنی است که وقتی او در نیمه‌های شب از خواب بیدار شود، می‌داند که چگونه باید خود را آرام کند و دوباره می‌خوابد، بدون اینکه گریه کند.
  2. تداوم ساعت خواب بسیار ضروری است: آموزش خواب یعنی ایجاد یک برنامه‌ی مشخص برای خواب که هرشب سر ساعت مشخصی بخوابید.
  3. بعضی از روزها ممکن است از برنامه خارج شوید: شب‌هایی هستند که ممکن است کودک نتواند به راحتی بخوابد. (مخصوصا زمانی که کودک بیمار باشد یا به مسافرت رفته باشید). این شب‌ها نباید برنامه شما را بهم بزند و باید طبق برنامه خود ادامه دهید.
  4. هیچ راه تضمین‌شده‌ای برای آموزش خواب وجود ندارد: رویکردهای متفاوتی در مورد آموزش خواب وجود دارد، و والدینی وجود دارند که روش‌های خود را انجام می‌دهند. برای مثال کارشناسانی وجود دارند که می‌گویند اجازه دهید تا کودک گریه کند و بعد بخوابد، در صورتی که دیگر کارشناسان همچین اعتقادی ندارند.
  5. والدین در نهایت موفق خواهند شد: بین 70 الی 80 درصد از کودکان 9 ماهه به راحتی در شب می‌خوابند، پس بنابراین جای هیچ نگرانی برای والدین آنها نیست.

دوره های اختصاصی آموزش خواب پیژامه

1 نظر
  1. دانرور می گوید

    مطلب جالبی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.