10 نوشیدنی خواب آور قوی

10 نوشیدنی برای خواب بهتر

نوشیدنی های خواب آوری که به شما کمک میکند بهتر بخوابید
1 17,484

- تبلیغات -

نوشیدنی خواب آور چیست؟

با خوردن نوشیدنی‌های خواب آور طبیعی می‌توانید شب‌ها خواب آرام‌تر و البته راحت‌تری داشته باشید. مادرها خوب می‌دانند که خوردن یک لیوان شیر گرم قبل از خواب، حسابی کمکتان می‌کند تا بهتر بخوابید.

اما نوشیدنی‌های خواب‌آور دیگری هم وجود دارند که پیژامه دستور تهیه آن را در ادامه در اختیارتان می‌گذارد تا دیگر شب‌ها از بی‌‌خوابی کلافه نشوید. این نوشیدنی‌های خواب آور را می‌‌توانید خودتان به راحتی در خانه درست کنید و قبل از خواب بنوشید و با آرامش و سریع بخوابید.

نوشیدنی خواب آور طبیعی و قوی

 • قبل از خواب شیر گرم بنوشید تا زودتر خوابتان ببرد

سالهاست که خوردن شیر گرم قبل از خواب برای افرادی که بی‌خوابی به سرشان می‌زند، توصیه شده است. به دلیل اینکه شیر حاوی آمینواسید تریپتوفان است و باعث خواب آلودگی می‌شود.

این ماده همچنین در غذاهای مملو از کربوهیدرات وجود دارد و به همین دلیل است که بعد از خوردن یک وعده غذای سنگین خوابتان می‌گیرد. وقتی بدن تریپتوفان را مصرف می‌کند، هورمون خواب یا همان ملاتونین ترشح می‌شود و چرخه طبیعی خواب شما تنظیم می‌شود.

 • شیر بادام، نوشیدنی خواب آور قوی و خوشمزه

- تبلیغات -

یک گام جلوتر از روش سنتی درمان بی‌خوابی که نوشیدن شیر گرم قبل از خواب است، نوشیدن شیر بادام برای درمان بی‌خوابی است.
شیر بادام به دلیل اینکه حاوی سراتونین بوده و آغازگر خواب در مغز شناخته شده است، باعث می‌شود زود خوابتان ببرد.

سطح سراتونین در سیستم عصبی مرکزی بدن وابسته به میزان تریتوفان در بدن است که به وفور در شیر گاو و بادام یافت می‌شود. همچنین شیربادام سرشار از منیزیم بوده و ماده مغزی مهمی برای داشتن خوابی راحت و سریع است.
 • اگر شب‌ها دیر خوابتان می‌برد، شیر مالت را امتحان کنید

شیر مالت که در ایران نیز تولید می‌شود حاوی ویتامین ب، زینک، آهن، فسفر و منیزیم بوده که ترکیبی بی‌نظیر و آرامبخش برای خواب راحت شب است.

 • سنبل الطیب دم کنید تا شب راحت بخوابید

دمنوش سنبل الطیب برای رفع بی‌خوابی عالی است. قرن‌هاست که از سنبل الطیب به عنوان آرامبخش در طب سنتی استفاده می‌شود. درمان بی‌خوابی در طب سنتی، دمنوش خواب آور سنبل الطیب بوده که دارویی طبیعی ضد اضطراب برای درمان بی‌خوابی محسوب می‌شود.

افرادی که از بی خوابی مفرط یا اینسومنیا رنج می‌برند با خوردن دمنوش سنبل الطیب و با ترکیب آن با بادرنجبویه و رازک بی‌خوابی را رفع می کنند. البته باید از مصرف بیش از حد این نوشیدنی خواب آور دوری کنید، چون سنبل الطیب اعتیادآور است و وابستگی به دمنوش سنبل الطیب ممکن است در طول روز خواب آلودتان کند.

 • چای سبز بدون کافئین، نوشیدنی خواب آور

این روزها چای سبز برای لاغری خیلی طرفدار پیدا کرده است اما شاید از خاصیت خواب آوری چای سبز بی‌اطلاع بوده باشید. چای سبز به دلیل داشتن اسید تئانین که ثابت شده است خاصیت کم کردن استرس دارد، می‌تواند خواب راحت را به شما هدیه دهد. اما چای سبز عادی به دلیل داشتن کافئین خوب نیست، پس برای اینکه زودتر خوابتان ببرد، چای سبز بدون کافئین بخورید.

 • دمنوش بابونه، معجزه‌ای برای درمان بی‌خوابی

دمنوش بابونه مثل شیرگرم، یک نوشیدنی خواب آور قوی محسوب می‌شود. گاهی با ترکیب چای بابونه و مکمل‌های منیزیم ترکیب خوبی برای خواب راحت شب درست کنید.

 • بادرنجبویه، نوشیدنی خواب‌آور قوی

دمنوش خواب آور بادرنجبویه نیز جایگزین خوبی برای چای و قهوه آخر شب است تا سریع خوابتان ببرد. دمنوش بادرنجبویه برای کنترل استرس مناسب است و خواب آور خوبی به حساب می‌آید.
حدود 10 برگ بادرنجبویه را داخل قوری بریزید و رویش آب جوش بریزید وبگذارید 5 دقیقه دم بکشد و با یک قاشق عسل، داغ بنوشید.

 • آب نارگیل بخورید تا شب‌ها بهتر بخوابید

آب نارگیل چون حاوی منیزیم و پتاسیم است کمک می‌کند تا شب ها سریع خوابتان ببرد. این  نوشیدنی خواب آور قوی به عضلات کمک می‌کند تا آرام شوند و به دلیل داشتن ویتامین ب باعث کاهش استرس در بدن می‌شود.

 • شیرموز، نوشیدنی خواب آور قوی

معروفترین نوشیدنی خواب آور خنک بر پایه میوه، شیرموز است و نوشیدنی راحتی برای قبل خواب نیز شناخته می شود. اگر هم کمی کره بادام به شیرموزتان اضافه کنید تاثیر بیشتری می‌گذارد. شیرموز سرشار از کلیسم و پتاسیم است و عضلات را آرام می‌کند تا راحتتر بخوابید.

 • آب آلبالو، منبع ملاتونین
نوشیدنی خواب آور قوی دیگری که کمتر به آن توجه می‌کنند، آب آلبالو است.

آلبالو سرشار از ملاتونین است و آنتی اکسیدان دارد که چرخه‌های خواب را تنظیم می‌کند. سعی کنید آب آلبالوی طبیعی بخورید چون شربت آلبالو قند زیادی دارد و کلا شیرینی بی‌خوابی می‌آورد.

1 نظر
 1. مهرناز می گوید

  چه خوووووب که آب آلبالو هم خواب آوره ????

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.