معجزه‌ی نوشیدن شیر گرم قبل از خواب

خوردن شیر گرم قبل از خواب معجزه می‌کند!

0 13,299

- تبلیغات -

خوردن شیر قبل از خواب چه فوایدی دارد؟

خوردن شیر قبل از خواب چه تاثیری دارد؟ خوردن شیر قبل از خواب باعث چاقی یا لاغری می شود؟ آیا خوردن شیر قبل از خواب مفید است؟ ایا خوردن شیر قبل از خواب ضرر دارد؟

ایده اینکه شیر گرم می‌تواند شما را وادار به خواب کند، ایده‌‌ی جدیدی نیست. در حقیقت، این فرضیه مربوط به دوران نسبتا قدیمی است. و اگرچه این موضوع که “خوردن شیر گرم قبل از خواب معجزه می‌کند” در طول سالیان دهان به دهان چرخیده است اما لزوما به این معنا نیست که پشتوانه‌ی علمی ندارد.

جدای از بحث قدمت این داستان، پیژامه تحقیقاتی را برای فهمیدن اینکه آیا شیر و به خصوص شیر گرم به افراد برای بهتر خوابیدن کمک می‌کند یا خیر، انجام داده است.

تحقیقات توانایی خواب آور بودن شیر را اثبات می‌کند.

براساس تحقیقات انجام شده، شیر گرم می‌تواند به خوابیدن افراد کمک کند، اما این موضوع فقط محدود به شیر گرم نمی‌شود. تحقیقاتی که در ادامه گفته می‌شود توانایی شیر در کمک به خوابیدن را بیان می‌کنند.

شیر سرشار از عناصر خواب است!

- تبلیغات -

شیر به طور کلی، شامل عناصری است که به عنوان ابزار کمکی خواب شناخته می‌شوند.

برای مثال: شیر شامل تریپتوفان است. تریپتوفان یک آمینو اسید است که به تولید سروتونین در بدن کمک می‌کند. سروتونین یک ماده شیمیایی در مغز است که به خواب عمیق تر و با آرامش بیشتر به دلیل ساخت ملاتونین کمک می‌کند. ملاتونین مسئولیت چرخه‌ی بیداری و خواب هر فرد را دارد. شیر همچنین دارای کلسیم است؛ وجود کلسیم در بدن می‌تواند به افراد در خواب کمک کند.

شیر می‌تواند به بهبود خواب کمک کند - پیژامه

شیر شب

شیر شب، در واقع، با شیر معمولی متفاوت است. یک مقاله در سال 2015 در مجله غذاهای دارویی مطرح شد که بیان می‌کرد شیر شب (شیری که در شب دوشیده شود) شامل مقدار زیادی از تریپتوفان و ملاتونین است.

این مطالعه کشف کرد که موش های آزمایشگاهی بعد از نوشیدن شیر شب، حرکت خود به خود و عدم تعادل کمتری را تجربه می‌کنند. این موش ها همچنین شروع خواب کوتاه و مدت زمان خواب بلندی داشتند. یافته های این تحقیق نشان می‌دهد که شیر شب ممکن است یک کمک طبیعی برای خواب افراد باشد. همچنین می‌تواند به اختلالات ناشی از اضطراب هم کمک کند.

شیر می‌تواند به بهبود خواب کمک کند

طبق تحقیقاتی که در مجله روانپزشکی نوردیک انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که ملاتونین موجود در شیر می‌تواند به بهبود خواب افراد کمک زیادی بکند.

شیر همچنین ممکن است دلیل خواب آلودگی باشد، اگر می‌خواهید آن را استفاده کنید بهتر است قبل از خواب میل کنید تا خواب بهتری داشته باشید و در طول روز هم احساس خستگی نکنید.

در مقاله‌ی دیگری در سال 2009 در مجله اروپایی مراقبت های تغذیه‌ای انجام شد، متوجه شدند که 29 نفر ازپژوهشگران سالمند سالم که بین 60 تا 81 سال سن داشتند از خوردنش شیر تخمیر شده بهره مند شدند. بر اساس این مطالعه، شیر تخمیر شده بر بهبود خواب تاثیر می‌گذارد و راندمان بیداری را افزایش می‌دهد.

شیرگرم هم می‌تواند به بهبود خواب کمک کند

طبق مطالعات جمع آوری شده مجله داروی انگلیسی در سال 1972، محققان آزمایش کردند که چگونه افراد بعد از نوشیدن هورلیکس (یک نوع شیر گرم) خوابیدند. این مطالعه کشف کرد که افرادی که قبل از خواب هورلیکس مصرف کردند در خواب کمتر حرکت می‌کنند. این حرکت با حرکت و تکان در خواب افراد شرکت کننده با افرادی که قبل از خواب آب نوشیده بودند مقایسه شده است.

ترکیب شیر با دیگر فعالیت های خواب آور

جذابیت در فعالیت های خواب ‌آور چندگانه می‌تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. مطالعه ای که در ادامه گفته شده، آزمایش کردند که چطور شیر و دیگر محرک های خواب آور می‌توانند باعث بهبود خواب افراد شرکت کننده در این تحقیق شوند.

مطالعه ای در سال 2014 که در مجله BMC Geriatrics چاپ شد، بررسی کرد که آیا افراد مسن که مشغول انجام فعالیت های بدنی در اوقات فراغت بودند و همچنین شیر می‌نوشیدند به خوبی خوابیده اند یا خیر. این مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان بزرگسال مسن که به انجام هر دو فعالیت مشغول بودند (فعالیت بدنی و نوشیدن شیر) نسبت به افرادی که فقط یکی از این فعالیتهای تقویت خواب را انجام می‌دادند، در شروع خواب (DIS) کمتر مشکل داشتند. بنابراین، در پایان، شیر، و به خصوص شیر گرم، ممکن است بتواند به شما در خواب کمک کند. و اگر آن را شب ها استفاده کنید می‌تواند باعث افزایش کیفیت خواب شما نیز بشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.