خوردن شیرینی قبل خواب چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

0 1,364

- تبلیغات -

چگونه می توان بعد شام، از یک دسر خوشمزه شیرین گذشت؟ ژله و کیک خوردن بعد از شام و گز و شکلات باز کردن، حسابی کیفیت خواب شما را پایین می‌آورد. شاید فکر کنید اگر قبل خواب بستنی بخورید آرام می‌شوید و فکر و خیال دست از سرتان برمی‌دارد و زودتر خوابتان می‌برد ولی این خاصیت گذرا است و اثرات منفی خوردن شیرینی روی خواب بیشتراست.
هر چه شب‌ها بیشترشیرینی‌جات بخورید، احتمال اینکه نصفه شب از خواب بیدار شوید هم بیشتر می‌شود. حتی اگر هم وسط خواب کاملاً هوشیار نشوید، بازهم شیرینی کاری می‌کند که خوابتان کمترعمیق شود و صبح روز بعد حس کنید خستگی‌تان کامل در نرفته است و با خستگی بیدار می‌شوید.

اگر می‌خواهید در طول روز سطح انرژی بدنتان یک دفعه افت نکند، سعی کنید اصلاً شب‌ها قبل خواب قند و شیرینی نخورید. قند فعالیت سلول‌های اورکسین را کم می‌کند و باعث می‌شود خیلی احساس خواب‌آلودگی کنید. به همین خاطر است مواقعی که هوس شیرینی می‌کنید و یک عالمه از آنها را می‌خورید، بعد از آن دلتان می‌خواهد چرت بزنید.

شکر تصفیه شده که به وفور در نوشابه و دسرها از آن استفاده می‌شود به شدت برای بدن مضر است و خواب آرام را از شما می‌گیرد. سعی کنید با چای خود اصلاً قند نخورید تا شب‌ها زودتر خوابتان ببرد. در کربوهیدرات‌های ساده هم مثل گندم، برنج و ماکارونی هم قند وجود دارد که در مصرف آنها هم نباید زیاده روی کرد. کربوهیدرات‌های پیچیده را کمتر مصرف کنید و به جای آن غلات کامل مصرف کنید تا شب‌ها زودتر خوابتان ببرد و کمتر از خواب بپرید. صبح‌ها با انرژی و سرزنده باشید و راحت از رختخواب دل بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.