چطور در هواپیما بخوابیم؟ روش های خوابیدن در هواپیماکمتر از یک دقیقه

راهکار هایی برای راحت تر خوابیدن در طول پرواز

0

چطور در هواپیما بخوابیم؟

خوابیدن در هواپیما حتی اگر شما با هواپیمای فرست کلاس هم سفر کنید سخت است. ما نکاتی را بر اساس علم روز جمع آوری کردیم که به شما کمک می کند در سفر های بعدی چرت های بیشتری بزنید.

خوابیدن در هواپیما اشتباه است!

در ابتدا شما تصور نمی کنید که خوابتان در هواپیما اشتباه است.

خوابیدن در هواپیما

بر اساس مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳،کیفیت خوابیدن در پرواز کمتر از خوابیدن روی زمین است.محققان این مطالعات،کیفیت خواب خدمه پرواز را زمانی که آنها در آسمان بودند با زمانی که در هتل بودند مقایسه کردند.

با این حال،گاهی اوقات خوابیدن در هواپیما بهتر از نخوابیدن در آن است.یک مطالعه ی دیگر در سال ۲۰۱۳ در مرکز تحقیقات خواب نشان می دهد که خواب اضافی هنگام پرواز در بین خلبانان به کاهش خستگی در پرواز های طولانی کمک می کند.

 

روش ها و محصولاتی که خوابیدن در پرواز را آسان تر می کند

خب،حالا که متوجه شدیم خوابیدن در هواپیما دشوار تر از خوابیدن در رخت خواب بر روی زمین است.نگاهی بیندازیم به مواردی که می توانند به شما در بهتر خوابیدن زمانی که روی آسمان هستید کمک کنند.همچنین ترفند هایی برای راحت تر خوابیدن در هواپیما نیز وجود دارد.

بالش مسافرتی

اول از همه یک بالش مسافرتی خوب بخرید.

بالش های مسافرتی مدرن معمولا U شکل هستند.این U شکل بودن اجازه می دهد که بالش روی شانه های آدم سوار شود و راحتی را برای گردن بدون ایجاد درد فراهم کند.طراحی بالش های مسافرتی به افراد اجازه می دهد که گردنشان را در یک زاویه راحت روی آن قرار بدهند.دیگر بالش های مسافرتی که U شکل نیستند شبیه نوعی از بالش های تخت خوابی هستند و برخی دیگر دراز و باریک و شبیه به بالش های بدن هستند.

زمانی که بالش مسافرتی خود را انتخاب کردید،می توانید بین مدل بادی و غیر بادی یکی را انتخاب کنید.هر مدل بالشی که انتخاب کردید،قبل از خرید مطمئن شوید که آن را امتحان کرده اید.

لیست پایین شامل مزیت ها و معایب بالش های بادی و بالش های غیر بادی است.

بالش های بادی:

 • ارزان تر هستند
 • قابلیت تنظیم کردن دارند.
 • سفر با آن ها راحت تر است.
 • هوا به تدریج ممکن است از آن نشت کند.

بالش های غیر بادی:

 • قابلیت تنظیم کردن ندارند،اما مناسب تر هستند.
 • گران تر هستند.
 • بزرگ هستند و حمل آنها در سفر سختتر است.

گوش گیر 

مثل بالش های مسافرتی،گوش گیر ها هم اندازه ها مواد و مدل های متفاوتی دارند.

دو مدل پر طرفدار گوش گیر ها مدل فومی و سیلیکونی هستند.

گوش گیر های فومی:

 • ارزان تر هستند.
 • طوری طراحی شدند که در کانال گوش ابتدا وارد و سپس منبسط می شوند و یک سد عایق صوتی ایجاد می کنند.
 • برخی از مدل های آن قابلیت استفاده دوباره را نیز دارند

گوش گیر های سیلیکونی:

 • مقداری گرانتر از مدل قبلی هستند.
 • برای پوشاندن کل گوش طراحی شدند.
 • معمولا قابلیت استفاده مجدد را دارند.

توجه داشته باشید بهتر است قبل از خرید یک جفت گوش گیر برای پرواز بعدی، اندازه کانال گوش خودتان (برای اینکه مطمئن شوید خوب روی گوش شما قرار می گیرد) و میزان کاهش سر و صدا را در نظر بگیرید که در زمان خواب خیلی مهم هستند.

تمرینات تنفسی یاد بگیرید!

اگرچه محصولات خواب به شما برای بهتر خوابیدن کمک می کند، اما باید توجه داشته باشید که یکی از بهترین ابزارهایی که میتواند در بهبود خواب شما موثر باشد، یادگیری تمرینات تنفسی است. انجام این تمرینات می تواند به افزایش تمرکز و کاهش استرس در طول روز و حتی در طول پرواز کمک کند تا خوابی راحت و با کیفیت را تجربه کنید. به زودی در خوابنامه ای دیگر در مورد مبحث تمرینات تنفسی به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.