روانشناسی نحوه خوابیدن؛ معیاری برای میزان عشق

طرز خوابیدن همسرتان کنار شما؛ میزان عشق او را برملا می کند

0 6,106

- تبلیغات -

اگر دوست دارید بدانید شریک زندگی تان چقدر شما را دوست دارد، علاوه بر رفتار و گفته‌هایش از زبان بدن او نیز نباید غافل باشید. جالب است بدانید در خواب هم زبان بدن با با شما صحبت می‌کند. در این مقاله پیژامه قصد دارد در رابطه با روانشناسی نحوه خوابیدن زوج ها در کنار یکدیگر صحبت کنیم.

برای مثال اگر او طاق باز می خوابد، به احتمال زیاد فرد محکم و قوی است و ترجیح می‌دهد کم حرف بزند. اما اگر دمر می‌خوابد، فرد اجتماعی و بازیگوشی است. طرز خوابیدن شما کنار شریک خوابتان به نوعی عمق رابطه عاطفی و شخصیت را نشان می‌دهد. با پیژامه همراه باشید.

وقتی می خوابیم کنترل ذهن در اختیار ضمیر ناخودآگاه است. به همین دلیل زبان بدن در خواب از راز درون پرده بر می‌دارد. با بررسی نحوه دراز کشیدن کنار همسرتان می‌توانید عشق او را بسنجید. مهمترین نکته در هنگام خوابیدن زن و شوهر در کنار هم این است که از یک پتو یا لحاف استفاده کنند تا بیشتر به یکدیگر نزدیک باشند.

پِتی وود متخصص زبان بدن نویسنده کتاب سیگنال‌های موفقیت و راهنمای خواندن زبان بدن با 30 سال تجربه در این زمینه، اعتقاد دارد زبان بدن در خواب به قدری قوی است که حتی احساساتی که زوجین در بیداری بروز نمی‌دهند را در خواب بیان می‌کنند. با این پژوهش از راز رابطه عاطفی بیش از 10 زوج مشهور پرده برداشته شد که حس کنجکاوی خیلی‌ها را برانگیخت.

خوابیدن زن و مرد به حالت قاشقی

حالت قاشقی | روانشناسی نحوه خوابیدن

بر اساس پژوهشی که توسط کورین سوییت روانشناس روابط عاطفی، حدود یک پنجم (18%) از زوجین این گونه می خوابند که نشان می دهد یکی از آنها حس حمایتگر قوی ای نسبت به دیگری دارد.

این طرز خوابیدن عاشقانه است و طبق نظر متخصص زبان بدن، زبان فرد در این حالت بیان می‌کند که “من به تو اعتماد دارم“.

- تبلیغات -

خوابیدن زن و مرد به حالت ملاقه‌ای

حالت ملاقه ای | روانشناسی نحوه خوابیدن

زوج‌هایی که به تازگی رابطه عاطفی شان را شروع کرده‌اند موقع خوابیدن کنار هم تماس بدنی بیشتری دارند و طبق گفته پاول روزنبلت نویسنده کتاب زوجین در تخت، با بالغ شدن رابطه عاطفی ممکن است شدت این هم آغوشی کمتر شود تا کیفیت خواب بالاتر رود.

این نحوه خوابیدن زن و شوهرها کنار هم که شبیه ملاقه است می‌گوید که “من هوای تو را دارم و می توانی روی من حساب کنی“، اما این نحوه خوابیدن کنار همسر به اندازه حالت قاشقی عاشقانه نیست.

خوابیدن زن و مرد به حالت تعقیب

حالت تعقیب | روانشناسی نحوه خوابیدن

این نحوه خوابیدن زن و مرد کنار هم شبیه این است که یکی دیگری را تعقیب می‌کند. یک نفر به گوشه تخت متمایل شده و دیگری او را دنبال می‌کند.

این دو معنی دارد، یکی اینکه کسی که تعقیب می‌شود دوست دارد خودش را بی تفاوت جلوه می‌دهد تا کاری کند شریکش به سمت او بیاید. یا اینکه طبق نظر ساموئل دانکل نویسنده کتاب نحوه خوابیدن و زبان بدن در شب، کسی که پشت اش را به دیگری کرده، نیاز به فضای بیشتری در تخت برای خوابیدن دارد.

خوابیدن زن و مرد به حالت درهم گره خوردن

حالت گره خورده | روانشناسی نحوه خوابیدن

این طرز خوابیدن زن و مرد کنار هم خیلی صمیمی و عاشقانه است و بیشتر بعد از رابطه زناشویی و در ابتدای یک آشنایی بیشتر رایج است.

بعضی از زوج‌ها فکر می‌کنند اگر همیشه در آغوش هم بخوابند عشق شان پایدارتر خواهد بود. در صورتی که طبق گفته الیزابت کمپبل روانپزشک نیویورکی، زن و مرد نباید در خواب تا این حد به هم وابسته شوند. سلامت خواب در چنین پوزیشنی رعایت نمی‌شود.

خوابیدن زن و مرد به حالت گره کور

حالت گره کور | روانشناسی نحوه خوابیدن

این طرز خوابیدن با حالت گره شروع می‌شود، اما بعد از حدود 10 دقیقه زن و مرد در خواب به هم گره کور می‌خورند.

شاید باورتان نشود ولی این طرز خوابیدن از حالت گره خورده عاشقانه تر است و نشان دهنده عمق زیاد رابطه عاطفی است در حالی که تنها 8% از زوجین این گونه می‌خوابند. طبق نظر دکتر سوییت این پوزیشن خواب نشان دهنده تعادلی بین معاشقه و در عین حال استقلال زن و مرد است.

خوابیدن زن و مرد به حالت عاشقان آزاد

حالت عاشقان آزاد | روانشناسی نحوه خوابیدن

اگر شما و عشق تان پشت به هم می‌خوابید و بین تان فضای خالی وجود دارد، نگران نباشید. در واقع این طرز خوابیدن زن و مرد خیلی هم خوب است.

در مطالعه‌ای که توسط روانشناس رابطه عاطفی دکتر کورین سویی انجام شد، زن و شوهرهایی که موقع خوابیدن پشت شان را به هم می‌کنند، با هم یک دل و نزدیک هستند ولی در عین حال مستقل اند و وابستگی ناسالمی به هم ندارند.

این طرز خوابیدن رایج است و حدود 27% زن و مردها این گونه می‌خوابند.

خوابیدن زن و مرد با کمرهای بهم چسبیده

حالت کمرهای به هم چسبیده | روانشناسی نحوه خوابیدن

زن و مردهایی که پشتشان را به هم می‌کنند و می‌خوابند ولی در عین حال کمرشان را بهم می‌چسبانند، اول اینکه آدم‌های خلاقی هستند و دوم اینکه تماس شان با یکدیگر در خواب نشانه عشقشان به یکدیگر است تا در خواب کمتر دلتنگ هم شوند.

دکتر سوییت می‌گوید این زوج‌ها خیلی در کنار هم آرامش می‌گیرند و با هم راحت هستند. بیشتر این طرز خوابیدن در یک سال اول رابطه دیده می‌شود اما در دراز مدت دوام نمی‌آورد.

خوابیدن زن و مرد در آغوش هم

حالت خوابیدن در آغوش هم | روانشناسی نحوه خوابیدن

این طرز خوابیدن خیلی شیرین است، زن و مرد سرشان را روی سینه هم می‌گذارند در حالی که پاهایشان در هم گره خورده است می‌خوابند اما بیشتر در ابتدای رابطه دیده می‌شود.

این طرز خوابیدن زن و مرد نشانگر حس حمایتگری است. دکتر گلَس روانپزشک و زوج درمانگر باور دارد این نحوه خوابیدن نشان دهنده اعتماد بسیار بالا بین زوجین است. همچنین نشان دهنده عمق دوستی و حمایتگری طرفین نسبت به هم است.

خوابیدن زن و مرد و گره کردن پاها

حالت گره کردن پاها | روانشناسی نحوه خوابیدن

اگر همسرتان قبل خواب پاهایش را به شما می‌چسباند نشان دهنده توجه و عاطفه اش نسبت به شما و تمایل جنسی او است.

وقتی دو نفر در خواب پاهایشان در هم گره می خورد یعنی حتی در خواب هم از هم سیر نمی‌شوند و دوست دارند باهم باشند. این حالت یعنی زندگی تان با هم گره خورده و از مراقبت کردن از یکدیگر لذت می‌برید.

صاحب شدن تخت

حالت صاحب شدن تخت | روانشناسی نحوه خوابیدن

اگر طرز خوابیدن شما در کنار پارتنرتان این گونه است و یکی از شما تخت را تصاحب می‌کنید و دست و پایتان را آنقدر باز می‌گذارید و برای همسرتان جای کافی نمی گذرید، فرد خودخواهی هستید و به بلوغ عاطفی نرسیده‌اید که دیگری را به لبه تخت می‌کشانید تا برای خود جا باز کنید.

اگر این اتفاق در رابطه شما افتاده و همسرتان این گونه می‌خوابد، وقت آن رسیده با هم در این باره گفتگو کنید و رو راست باشید. وقتی یک نفر دوست دارد بیشتر تخت را از آن خود کند، یعنی می‌خواهد بر همسرش مسلط باشد و طبیعی است که هیچ کس دوست ندارد تحت سلطه قرار بگیرد و مورد بی توجهی واقع شود.

روانشناسی نحوه خوابیدن یعنی از روی طرز خوابیدن می‌توان فهمید کدام یک از زوجین در رابطه غالب است و اجازه اظهار نظر به دیگری نمی‌دهد.

وقتی سر زن و مرد کنار یکدیگر است، یعنی با هم برابرند اگر سرشان را در خواب بهم بچسبانند، یعنی طرز تفکرشان بهم نزدیک است و در بیشتر موارد با هم اتفاق نظر دارند.

کسانی که سرشان موقع خواب به بالای تخت نزدیک تر است، افراد با اعتماد به نفس تر و مقتدرتری هستند و کسانی که پایین تر می‌خوابند اعتماد به نفس کمتی دارند و در رابطه مطیع ترند.

شما معمولا در کنار پارتنر یا هسرتان چطور میخوابید؟ برای ما کامنت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.