سگ ها چقدر می خوابند؟ حقایق جالب درباره خواب سگ ها

سگ چند ساعت میخوابد؟ تنظیم خواب سگ و نور محل خواب سگ

0 4,829

سگ چند ساعت میخوابد؟

اگر سگی را به سرپرستی قبول کرده اید، قطعا می دانید که آنها عاشق خوابیدن هستند. ممکن است شما کنجکاو شده باشید که چرا سگ شما انقدر می خوابد یا اینکه اگر پنجه هایش را در خواب تکان می دهد، واقعا در حال خواب دیدن است؟! اینطور که به نظر می رسد سگ ها تقریبا روی هر سطحی می توانند می خوابند، اما آیا جای خواب هایی برای س ها وجود درد که بهتر از سایر باشد؟
برای رسیدن به جواب این سوالات یا موراد دیگر، این بلاگ پیژامه را تا انتها مطالعه کنید.

سگ ها چقدر می خوابند؟

به طور متوسط سگ ها بین 12 تا 14 ساعت در روز را می خوابند، بسته به سن، اندازه، نژاد و سطح فعالیت آنها ممکن است نیازهای ویژه سگ شما در هر نظر متفاوت باشد.
گونه های بزرگتر تمایل به خواب بیشتری نسبت به گونه های کوچکتر دارند. سگ های نگهبان یا پلیس، چون روزهای پرتحرک و فعالیت دارند کمتر می خوابند اما سگ هایی که در زندگی شان بی تحرک ترند بیشتر می خوابند.
توله سگ ها می توانند تا 20 ساعت در روز را بخوابند. رشد و یادگیری سگ ها انرژی زیادی می گیرد به همین دلیل  به خواب بیشتری هم نیاز دارند.
هرچه سگ ها  سالخورده تر می شوند و از آنجایی که خسته تر می شوند، بیشتر وقتشان را در خواب می گذرانند.
سگ های وحشی و حتی گرگ ها ممکن است بیشتر از سگ های اهلی بخوابند. آنها باید برای غذای خود شکار کنند و از این رو انرژی بیشتری را صرف می کنند. زمانی که به دنبال غذا هستند آنها باید انرژی کافی برای خودشان ذخیره کنند بنابراین تنها کاری که می تواند به انرژی داشتن آنها کمک کند خوابیدن است.

آیا سگ ها هم همانند انسان ها چرخه خواب را تجربه می کنند؟

مانند انسان ها و سایر پستانداران، سگ در مراحل مختلف خواب پیشرفت می کنند. درست همانند ما انسان هاف سگ ها هم خواب رم” REM”  که عمیق ترین مرحله خواب است را تجربه می کنند.
تفاوت اصلی بین خواب سگ و خواب انسان این است که در مراحل مختلف چه مدت زمانی را سپری می کنند و همچنین سگ ها تمایل دارند در طول روز پشت سر هم در خواب باشند.
سگ ها دوست دارند در هر 16 ساعت خوابف تنها  5 دقیقه بیداری را تجربه کنند که کاملا متضاد با چرخه خواب معملی ماست کهه بین 7 تا 9 خواب هستیم و 15 تا 17 ساعت بیدار.
زمانیکه سگ ها در خواب هستند وارد خواب عمیق می شوند. تنفس و ضربان قلب آنها  هنگام خواب کاهش پیدا کرده و گردش خون آنها نیز کند می شود. بعد از 10 دقیقه وارد خواب رم می شوند و درست مثل انسان ها خواب می بینند. شما اغلب می توانید این مرحله را شناسایی کنید  زیرا چشمان آنها در زیر پلک هایشان تکان می خورد و ممکن است همانگونه که آرزوی تعقیب سنجاب ها را دارند در خواب نیز شروع به پیچ خوردن کنند.
از آنجایی که سگ ها همیشه برای محافظت از خود هوشیار هستند می توانند به راحتی از خواب بیدار شوند.  این چنین است که آنها قبل از اینکه چرخه خوابشان کامل شود از خواب رم بیدار می شوند در نتیجه دانشمندان تخمین می زنند که برای بدست آوردن مقدار کافی از مرحله رم، باید بیشتر از این ساعات را در خواب باشند.

منبع این مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =