آیا تا به حال این 11 اتفاق عجیب در خواب برایتان افتاده است؟

11 اتفاق اسرار آمیزی که زمان خواب رخ می‌دهد

38 22,742

- تبلیغات -

چه اتفاقاتی زمان خواب برای ما می‌افتد؟

خواب، یک فرایند طبیعی برای استراحت و تجدید قواست. زمانی که می‌خوابیم ضربان قلب‌مان آهسته شده و از دنیای بیرون کاملا بی‌خبر می‌شویم. اما شاید برای شما هم احساسات عجیبی در خواب رخ داده باشد که بخواهید بدانید دلیل‌شان چیست؟ با پیژامه در ادامه همراه باشید تا دلیل این اتفاقات اسرار آمیزی که زمان خواب رخ می‌دهد را متوجه شوید و پاسخ دیگر سوالات خود درباره‌ی دلایل این 11 اتفاق عجیب در خواب را بدانید.

چطور پاسخ سوالاتمان را در خواب پیدا میکنیم؟11- یافتم… یافتم!

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مساله‌ای در ذهنتان باشد و در طول روز هر چه فکر کردید، نتوانستید راه حلی برایش پیدا کنید. اما گاهی صبح که از خواب بیدار می‌شوید، می‌فهمید که در خواب جواب سوالتان را پیدا کرده‌اید. بله، مغزمان در خواب سرنخ حل مساله را به ما داده‌ است. و صبح که از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید خیلی ارشمیدس وار با خود بگویید یافتم، یافتم

مندلیف، شیمیدان روسی، آن قدر در فکر طراحی جدول عناصر بود که شبی در خواب، ایده درست آن به ذهن‌‌اش خطور کرد. همچنین آگوست ککوله نیز ساختار حلقوی بنزن را در خواب به دست آورد. می‌توانید قبل از خواب به مسئله خاصی فکر کنید. این روش که به کنکوری‌ها هم کمک می‌کند، بسیار علمی و جالب است. سپس مسئله را از ذهنتان بيرون كنيد و بخوابید. هنگامي كه صبح بيدار مي شويد با شگفتي مي بينيد که جواب سوال را پیدا کرده‌اید.

اديسون  اغلب  از دوره‌هاي كوتاه خواب براي پیدا کردن جواب سوالاتش استفاده  مي‌كرد. روي صندلي مي‌نشست  و در حالي كه ريگهايي در دست می‌گرفت به صورت مساله فکر می‌کرد و می‌خوابید .هنگامي كه به خواب مي‌رفت ريگها از دستش بر روي بشقاب‌هاي بزرگی که در اتاق قرار داشت مي‌ريخت. او از ضمیر ناخودآگاهش کمک می‌گرفت تا به پاسخ سوالاتش برسد.

و اما مغز چگونه در خواب مسائل را حل می‌کند؟
یافتن راه حل مسئله در خواب خیلی شگفت انگیز است. زیرا گاهاً ضمیر ناخودآگاهمان به جواب سوالاتمان پی برده است ولی رسیدن پاسخ به خودآگاه کمی زمان‌بر است. وقتی خوابیم، سطح ضمیر ناخودآگاه بالاتر می‌رود و فعال‌ترمی‌شود، به همین دلیل است که بعضی اوقات جواب مسائلمان را در خواب می‌بینیم.

10- احساس خارج شدن روح از بدن در خواب و دیدن جسم خود از بالا

- تبلیغات -

اگر تا به حال احساس کردید که روح از بدنتان جدا شده، بهتر است بدانید که این اتفاق منشا عصبی و روانی دارد و وقتی در حالت نیمه خواب و بیدار هستید رخ می‌دهد. همین که خود را خارج از بدن می‌بینید احساس می‌کنید که روحتان در خواب از بدنتان جدا شده است.

چرا در خواب روح از بدن جدا می‌شود؟
تجربه خروج از بدن از عجایب خواب که هنوز پاسخ علمی درستی برای آن پیدا نشده است و هنوز دلیل جدا شدن روح از بدن  مشخص نیست. اما افرادی با بالا بردن توانایی‌های شناختی خود می‌توانند حتی این کار را ارادی انجام دهند که در عرفان به آن خلع بدن می‌گویند. تجربه خارج شدن روح از بدن در خواب می‌تواند برای شخص ترسناک باشد. تجربه‌ای که عموماً با حس شناورشدن بیرون از جسم همراه است و در برخی از موارد شخص ممکن است بدن فیزیکی خود را از جایی خارج از بدنش مشاهده کند. تجربه خروج از بدن معمولاً در ابتدای بیدار شدن یا زمان به خواب رفتن اتفاق می‌افتد..

چرا خواب می‌بینیم که داریم سقوط می‌کنیم؟

9- دیدن خواب سقوط

اگر به دنبال تعبیر خواب افتادن از بلندی یا سقوط هستید، بهتر است بدانید که پشت این مساله توجیه علمی وجود دارد.
اگر در خواب احساس می‌کنید زیر پایتان خالی شده یا از بلندی افتاده‌اید، یا خواب پرواز کردن می‌بینید و ناگهان در خواب می‌افتید، نگران نباشید.

و ما چرا خواب می‌بینیم که داریم سقوط می‌کنیم؟

بعضی دانشمندان اعتقاد دارند که مغز با شل شدن عضلات به اشتباه می‌افتد و فکر می‌کند که در حال سقوط هستید و برای محافظت از شما با کشیدن عضله تلاش می‌کند بیدارتان کند تا بر اثر سقوط از بین نروید!

دیدن خواب سقوط توهم است و به خاطر شل شدن و ریلکس شدن عضلات رخ می‌دهد و همه داستان خواب سقوط ساخته ذهن است، داستانی که در آن خواب می‌بیند از پله می‌افتید یا از بلندی در خواب پرت می‌شوید را در واقع خودتان ساخته‌اید.

نظریه دیگری در توجیه سقوط در خواب می‌گوید که مغز فکر می‌کند شما دارید می‌میرید، پس به سرعت با کشیدن عضله شما را بیدار می‌کند تا مطمئن شود زنده هستید.

معمولاً خواب سقوط و پرش‌های ناگهانی در خواب با عرق کردن، نفس نفس زدن و ترس همراه است.
نظریه سوم باور دارد که مغز شما فکر می‌کند که در خواب دارید از درخت می‌افتید و این به زمانی برمی‌گردد که انسان‌ها روی درخت می‌خوابیدند و مغز دائماً در حال آماده باش فرد خواب در هنگام سقوط از درخت بوده است و با تکامل انسان هم چنان عملکرد تدافعی مغز باقی مانده است. اما بیشتر کسانی که استرس و اضطراب دارند، از کم خوابی رنج می‌برند و برنامه خواب نامنظمی دارند و یا جای خوابشان راحت نیست، خواب می‌بینند که در حال سقوط هستند و در خواب زیر پایشان خالی شده است.

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که یک خواب را چندین بار ببینید؟8- دیدن خواب‌های تکراری

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که یک خواب را چندین بار ببینید؟ تا به حال کسی دائم به خوابتان آمده است؟ دیدن خواب‌های تکراری، دیدن یک مکان مکرر در خواب شاید عجیب باشد. دیدن مکرر یک فرد در خواب به چه معناست؟ چرا بعضی خواب‌ها را تکراری می‌بینیم؟

دلیل دیدن خواب تکراری نشان می‌دهد که چیزی در زندگی‌مان هست که ما به اندازه کافی به آن توجه نمی‌کنیم اما ضمیر ناخودآگاهمان تمایل دارد مساله را برایمان حل کند و به همین دلیل است که دائما چند شب یک خواب را می‌بینیم. مساله‌ای که در زندگی برای شما استرس آور است ولی شما آن را نادیده می‌گیرید، در خواب شب به سراغتان می‌آید تا حل شود. تکرار شدن رویا همچنین می‌تواند به دلیل گذراندن شوک بزرگی در گذشته ما باشد که مغزمان دائماً به سراغش می‌رود تا با آن کنار بیآید. و این مسئله باعث ایجاد این اتفاق عجیب در خواب می‌شود.

آیا برایتان پیش آمده گاهی اوقات خواب هستید، نفستان برای چند لحظه بند بیاید؟7- بند آمدن نفس در خواب

گاهی اوقات خواب هستید، نفستان برای چند لحظه بند می‌آید. وقفه تنفسی در خواب باعث می‌شود سطح اکسیژن خون کم شود و دوباره راحت خوابتان نبرد. کسانی که وقفه تنفسی یا آپنه خواب دارند دچار مشکلات قلبی می‌‌شوند، به همین خاطر باید کسانی که خروپف می‌کنند را بیدار کرد.

چرا بعضی‌ها در خواب نفس‌شان بند می‌آید؟

عضله‌ای در راه تنفسی‌تان وجود دارد که اگر شل شود، راه هوا را می‌گیرد. خصوصا با بالاتر رفتن سن، بیشتر در آقایان آپنه تنفسی مشاهده می‌شود که با چاقی و مصرف سیگار خطر تنگی نفس در خواب بیشتر می‌شود. توصیه می کنیم برای رفع خروپف و آپنه خواب روزی 20 دقیقه آواز بخوانید، حتی خیلی خوب است که سازهای بادی مثل دیدوگریدو را امتحان کنید تا عضلات گلویتان سفت شود.

شنیدن صدای انفجار در سر موقع خواب6- شنیدن صدای انفجار در سر موقع خواب

سندروم انفجار سر در خواب یا ای اچ اس موقعی که تازه خوابتان برده یا موقع بیدار شدن رخ می‌دهد. صدای وحشتناکی شبیه بمب یا آژیر در سر می‌پیچد و گاهاً با نور قوی شبیه رعد و برق همراه است. شنیدن صدای بلند در خواب خطری ندارد ولی آرام و قرار را از شما می‌گیرد و ترس ناشی از آن به مرور بی‌خوابتان می‌کند.

دلیل شنیدن صدای مهیب در خواب چیست؟

گاهی به دلیل رنج بردن از بی‌خوابی مفرط یا پرواززدگی، سلول‌های مغزی مسئول صدا ناگهان تحریک می‌شوند و توهم شنیدن صدای بمب در خیابان یا خانه به شما دست خواهد داد.

چرا بعضی‌ها در خواب راه می‌روند؟5- راه رفتن در خواب یا خوابگردی

چرا بعضی‌ها در خواب راه می‌روند؟

حدود 4 تا 10% افراد تا حدودی خواب گردی می‌کنند. راه رفتن کودکان در خواب شایع‌تر است. جالب است بدانید وقتی ضمیرآگاهمان خواب باشد ولی عضلات بیدار مانده باشند، دچار خواب گردی می‌شویم. افرادی که در خواب راه می‌روند کارهای عادی‌شان را در خواب انجام می‌دهند حتی ممکن است از خانه خارج شوند یا حتی روی لبه پنجره یا پشت بام راه بروند. کسانی که در خواب راه می‌روند نباید تنها بخوابند.

خواب دیدن در خواب

4- خواب دیدن در خواب

آیا تا به حال خواب دیده‌اید که دارید خواب می‌بینید؟ چیزی شبیه فیلم اینسپشن (تلقین).

گاهی در حال خواب دیدن هستید، بیدار می‌شوید اما هنوز هم دارید خواب می‌بینید. بیداری غلط در واقع رؤیای باورپذیری در مورد بیدار شدن از خواب است، در حالی که بیننده رؤیا همچنان در خواب است. بعد از بیداری غلط فرد رؤیای کارهای معمول صبحگاهی مانند غذا خوردن، رفتن به دستشویی و حمام را می‌بیند.

و اما چرا بعضی‌ها خواب می‌بیند که دارند خواب می‌بینند؟

جالب است بدانید هنوز دلیل علمی برای خواب دیدن در خواب پیدا نشده است.

حرف زدن در خواب

3- حرف زدن در خواب

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در خواب عمیق باشید و بی‌اختیار شروع به حرف زدن کنید. بعضی افراد حتی اسرارشان را در خواب بر ملا می‌کنند.

دلیل حرف زدن در خواب چیست؟

خانم‌ها و کودکان بیشتر از مردان در خواب حرف می‌زنند که بیشتر به دلیل استرس است. در واقع حرف زدن در خواب به دلیل مقاومت فرد با مسائلی است که در واقعیت نمی‌تواند آن‌ها را قبول کند.

توهم پیش از خواب چیست؟

2- توهم پیش از خواب

درست زمانی که می‌خواهد خوابتان ببرد ممکن است دچار توهم شوید، چیزی ببینید یا صدایی بشنوید. زمانیکه بیدار می شوید هم ممکن است باز دچار توهم شوید.
هیپناگوژیک توهم قبل خواب به معنای درک حسی اشتباه موقع خوابیدن است. این اختلال جزو نشانه‌های اختلال خواب حمله خواب یا نارکولوپسی نیز هست. توهم پیش از خواب، تجربه حالت‌گذار از بیداری به خواب است.

دیدن بختک در خواب

1- بختک در خواب

شاید شما هم تا به حال در خواب احساس کرده باشید که هر چه تلاش می‌کنید، نمی‌توانید تکان بخورید و انگار موجود سنگینی رویتان نشسته و می‌خواهد خفه‌تان کند. بختک وجود خارجی ندارد. به این اختلال خواب، فلج خواب می‌گویند و بهترین راه این است که موقعی که دچارش شدید دائم به خود بگویید که هیچ موجود ترسناکی در اتاقتان نیست و آرامش خود را حفظ کنید تا حالت ناخوشایندش از بین برود.

چرا بختک رویمان می‌افتد؟

برای اینکه وقتی خواب می‌بینیم، دست و پایمان را تکان ندهیم و در خواب راه نرویم بدن عضلات را فلج می‌کند. گاهی این مکانیزم دفاعی چنان قوی است و در عین حال ذهن هوشیار است و ممکن است بیدار شود اما ما قادر به تکان خوردن نیستیم. کسانی که طاقباز می‌خوابند، بیشتر بختک به سراغشان می‌آید. با اینکه در مورد بختک به صورت جداگانه صحبت کردیم اما لازم بود که در لیست اتفاق عجیب در خواب نیز از آن سخن به میان آوریم.

در این مقاله 11 اتفاق عجیب در خواب را باهم بررسی کردیم. ممکن است شما یک یا چند مورد از این 11 اتفاق عجیب را تجربه کرده باشید. اما بدانید که هیچ یک از این 11 اتفاق عجیب در خواب خطرناک نیستند (اتفاقات اسرار آمیزی که زمان خواب رخ می‌دهد) و فقط در صورتی باید نگران آن باشید که چندین مرتبه و مداوم تکرار شود.

38 نظرات
 1. امینی می گوید

  صدای انفجار در سر برای چیه من ی بار این جوری شدم که انگار ی جیغ یا انفجار رخ بده از صداش از خواب پریدم؟

  1. پیژامه می گوید

   سندروم انفجار سر در خواب یا ای اچ اس موقعی که تازه خوابتان برده یا موقع بیدار شدن رخ می‌دهد. صدای وحشتناکی شبیه بمب یا آژیر در سر می‌پیچد و گاهاً با نور قوی شبیه رعد و برق همراه است. شنیدن صدای بلند در خواب خطری ندارد ولی آرام و قرار را از شما می‌گیرد و ترس ناشی از آن به مرور بی‌خوابتان می‌کند.
   دلیل شنیدن صدای مهیب در خواب چیست؟
   گاهی به دلیل رنج بردن از بی‌خوابی مفرط یا پرواززدگی، سلول‌های مغزی مسئول صدا ناگهان تحریک می‌شوند و توهم شنیدن صدای بمب در خیابان یا خانه به شما دست خواهد داد.

 2. غیبی می گوید

  من تجربه ی بختک رو داشتم.ماه رمضون بود شوهرم قبل سحر اینطور شد به من گف ومن دوساعت بعد اینطور شدم؛انشاا…نصیب دشمنتون نشه….???

  1. پیژامه می گوید

   امیدوارم دیگه این اتفاق براتون نیافته ??

   1. محمد امین می گوید

    آقا گاها درسته خواب اثرات منفی داشته ولی به خودی خود آدم اگه بعضی از اینا رو تجربه کرده باشه یه تجربه یه ماندنی یا حتی یه تجربه شیرین به دست بیاره
    بزارید براتون بگم اونایی که بختکو تجربه کردن میدونن چجوریه اما اگه الان بهش فک کنین احساس میکنین همچینم بد نبودا
    اگه دیگه تو خواب خواب دیدید دیگه باید خدا رو شکر کنین که همچین خوابی برای شما در نظر گرفته چون واقعا یه تجربه خاص هست
    قصدم اینه که بگم گاهی اوقات بدترین تجربه ها شیرین ترین خاطره ها رو میسازنن

 3. فرشید می گوید

  نفسم بارها تو خواب قطه میشوم وبه زور بالا میاد واز خواب می پرم

  1. پیژامه می گوید

   گاهی اوقات خواب هستید، نفستان برای چند لحظه بند می‌آید. وقفه تنفسی در خواب باعث می‌شود سطح اکسیژن خون کم شود و دوباره راحت خوابتان نبرد. کسانی که وقفه تنفسی یا آپنه خواب دارند دچار مشکلات قلبی می‌‌شوند، به همین خاطر باید کسانی که خروپف می‌کنند را بیدار کرد.
   چرا بعضی‌ها در خواب نفس‌شان بند می‌آید؟
   عضله‌ای در راه تنفسی تان وجود دارد که اگر شل شود، راه هوا را می‌گیرد. خصوصا با بالاتر رفت سن بیشتر در آقایان آپنه تنفسی مشاهده می‌شود که با چاقی و مصرف سیگار خطر تنگی نفس در خواب بیشتر می‌شود. توصیه می کنیم برای رفع خروپف و آپنه خواب روزی ۲۰ دقیقه آواز بخوانید، حتی خیلی خوب است که سازهای بادی مثل دیدوگریدو را امتحان کنید تا عضلات گلویتان سفت شود.

 4. لیندا می گوید

  سلام
  من همیشه وقتی خیلی خوابم میاد و دارم میخوابم بین خواب و بیداریم که یهو از جام میپرم کلا انگار از یه جایی پرت شدم زمین کل بدم یهو باهم تکون میخوره یدفع خیلی بده چندین بارهم این اتفاق برام افتاده و مطمئنم که بازهم این اتفاق میوفته
  میخواستم بدونم دلیلش چیه ؟

  1. کیمیا می گوید

   منم همینطور. همین دیشب اینطوری شدم. با حس استرس بالا همراه بود.

 5. طاهری می گوید

  بختک جن هست بیخودی و به ظاهر منکر بعضی واقعیات و حقایق نشوید

 6. Seti می گوید

  من یوقتایی وقتی از خواب میپرم یه حس سنگینی دارم که واقعا حس میکنم روحم یجای دیگه بود انقدددرررر برام سخت و عجیب بود که من الان خونه هستم بیدار شدم ولی همچی واضح بود انقد.. یادمه چندین ساله همه جور خواب میبینم از جنگ و سیل و دریا و موج و کشتی و بازارها و ادمایی ک ندیدم تاحالا و فرار همش فرار حتی از کشور به نحوی در حال فرار بودم که میگم حتمن باید بدم و دارم فرار میکنم.. چند باریم خواب جن دیدم اه

 7. زحل می گوید

  سلام
  من بیشتر از ۱٠٠ بار تو خواب حس کردم دارم از یجا میفتم یا یه تکون خیلی شدید میخورم بعد از خواب بیدلر میشم
  یا چن بار هم خواب دیدم انگار تو ی خیابونم و یه سنگ قول پیکر داره غلت میخوره ک به سمت من میاد منم همش درحال فرارم
  این خوابو خیلی زیاد میبینم و خیلی اذیتم میکنه میشه راه چاره بدید که دیگه ازین خوابا نبینم?

  1. محمدرضا می گوید

   من بچه بودم از این خوابها میدیدم که یک چیز گرد غول پیکر منو دنبال میکنه و من دائم در حال فرارم

 8. سایه می گوید

  چرا وقتی میخوابیم و یک خوابی میبینیم بیدار میشیم و وقتی که دوباره خوابیدیم ادامه ی همون خواب رو میبینیم؟
  معنی اینجور خوابا چیه؟ یا اصلا معنی دارن؟

 9. Amir می گوید

  من همش خواب میبینم که روحم داره ازم جدا میشه و یکی داره تو آسمون منو صدا میزنه و میگه بیا پیشم بیا پیشم به کمکت نیاز دارم و روحم راه میوفته تا ابر ها میره بعد میرفتم زمین بعد بیدار میشم لطفا جواب رو توی ایمیل بگید: amir.sta.2007@gmail.com

 10. امین می گوید

  من 14 سالمه و تمام اسن اتفاقات برایم افتادن و اصلا تجربه خوبی از بختک ندارم? تو خواب هم که چیزای ترسناک میگفتم? بچه هم که بودم شب داخل خواب راه میرفتم و میرفتم پیش مامان بابام?

 11. Mohsen می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه دیشب خواب دیدم خونه عموم خابیدم و توی خوابم با پسر عموم سر ی کوهیم دارم می افتم هی سعی میکنه نجاتم بده بلاخره می افتم میمیرم بعدش همونجا وقتی از خواب بیدار میشم حس میکنم تو ی دنیای دیگه هستم دنیای سرد و تاریک و صداهای ترسناک لطفا اگ میشه کمک کنین خیلی کنجکاوم

 12. Eligos می گوید

  زمانی که خوابید و بیدار می‌شید و میفهمید که دارید خواب می‌بینید اون سخته البته اولاش اینا ک اینجا نوشتید ساده ترین اتفاقان عالم خواب خیلی پیچیده تره زمانی که بتونی کنترل خوابت رو به دست بگیری میتونی خدای اون دنیای خوابت شی میتونی حتی قابلیت هات رو از طریق اون تو این دنیا ارتقا بدی

 13. محمدرضا می گوید

  من توهم قبل و بعد از خواب دارم، درست موقعی که چشام سنگین میشه که بخوابم چیزای عجیب غریب میبینم بعد از ترس میپره خوابم، مخصوصا اگه تنها باشم. بچه که بودم هم صدای انفجار و تاپ و توپ میشنیدم موقعی که تازه میخواستم بخوابم و صدای دیگران برام دور آهسته داشت صداهای گوم گوم بیشتر میشد انگار میکوبن به در و دیوار

 14. Amirww می گوید

  من قبل از اینکه جایی برم یا کاری کنم یه چهار روز قبلش خوابشو میبینم

 15. Jasmine می گوید

  من کلا دارم خوایبهامو عین فیلمای سینمایی میبینم خواب هام ادامهی خواب دیشبه :\

 16. فاطمه می گوید

  من هر وقت در طول روز میخوابم دچار حالت بختک میشم

  1. مجید می گوید

   دقیقا منم همینطور ظهر ها میخوابم ۱۰۰ درصد شب دچار بختک گرفتگی میشم

 17. مهدی می گوید

  چرا من در خواب هیچ حرکتی ندارم؟
  بختک نیست ولی هر موقع میخوابم،همون طوری هم بیدار میشم.

 18. اسما می گوید

  خواب دیدم تو یه مسابقه اشپزی شرکت کردم. شیرینی های دراز درست کرده بودیم که روشون سرخ و کنجدی بود?دو نفر از شرکت کننده ها رو هم میشناختم از همکلاسیای دوران مدرسم بودن. قرار بود به ده نفر جایزه بدن. نفر اول و دوم رو صدا زدن اما حیف من بیدار شدم و نفهمیدم منم جزو اون ده نفر میشم یا ن

 19. ابراهیم می گوید

  من دوبار درخواب به فردای ان روز رفتم هربار ۳ ثانیه بار اول ۴۹ سال پیش بود ۲ تاصحنه ای که درخواب دیدم غروب فردایش دقیقا اتفاق افتاد مثل فیلمی که ضبط شده باشد بار دوم سال ۱۳٨۲ حدود٨سال پیش بود اینبار نیز دقیقا اتفاقی که فردایش افتاد را درخواب دیدم ان هم فقط ۳ ثانیه . ایا توجیحی هست ؟ شاید از دنیا بروم و پاسخی نیابم.

 20. سعید می گوید

  سلام من امروز خوابی شیرین و دوست داشتی میدیدم که حاضر نشدم بعد از بیداری بلند بشم و مجدد برای ادامه خوابم چشمانم رو بستم که ببینم که گمانم موضوع خوابم عوض شد خوابی در یک جای تغریبا نامعلوم انگار مسافر بودیم با عده ای که در میان اینها خانم جوان و سفید رویی با استایل و ظاهری کاملا معمولی و مهربان در این خواب و در این سفر مرا داشت همراهی می‌کرد از گوشه ای بسمتم آمد ودر کنارم شروع به قدم زدن کردن انگار مدت زیادی بود می‌شناختمش الان که دارم باز گو میکنم خوابم را انگار لحظه ای اشک در چشمان حلقه زد و اینگونه بگویم که پر از عشق و دوستی بود و انگار با زبان درونم حرف می‌زد در حیاط و مکانی که بویم با من همراه شد و با همدیگر در آن موقعیت قدم زده و صحبت‌های شیرینی بینمان رد و بدل میشد انگار در یک مکان سیاه وسفید بودیم که از درختان و واگن قطار ایستاده و باند فرودگاه دیده می‌شد و ساختمانهای معمولی انگار یکدفعه در مسیری قرار گرفتیم در در حرکت بودیم شاید مثل یه اتوبوس ولی ایستاده بویم و داشتیم به سرعت به جایی می‌رسیدیم که من نمیخواستم و در سفر زودتر از من پیاده شود و آمد مجدد به سمت انگار در صف انتظار بود تا در مقصدش پیاده شود اما مجدد آمد در کنار و درصفی که بودم گفت من تا پایان سفر باهات هستم تا تو برسی نمی‌دانم دیگر چه شد و از خواب بیدار شدم و دیگر نتوانستم با بستن چشمانم دوباره پیدایش کنم و وارد یه خوابی دیگر شدم که با خانواده‌ام بودم در یک مسیری

  1. yekta am می گوید

   من همیشه تو خوابم کسی رو میبینم که برام آشناست..قیافه اش رو نمیبینم ولی حضورش رو احساس میکنم.فقط یکبار دیدم بهم لبخند میزد…بنظر خیلی مهربان و خوب میومد ولی درواقع من همیشه ازش فرار میکنم و یجورایی ازش میترسم

 21. Zahra می گوید

  توی یکی از خوابام از اینکه الان من خوابم آگاه بودم و حتی سعی برای بیدار کردن خودم کردم اما خیلی سخت بیدار شدم خیلی ترسناک بود ،،،،،

 22. Zahra می گوید

  یکی از خوابام از اینکه الان من خوابم آگاه بودم و حتی سعی برای بیدار کردن خودم کردم اما خیلی سخت بیدار شدم خیلی ترسناک بود ،،،،،

 23. Kimia می گوید

  ببخشید میشه بگین چرا که من مثلا میخوابم خواب میبینم فلان ساعت یکی دره خونمونو میزنه بعد وقتی بیدار میشم دقیقااااا دقیقااا تو همون ساعتو دقیقه دره خونمون زنگ میخوره دقیقا همین امشب یک خوابه اینجوری دیدم و بعد از اینکه تو واقعیت خوابم دقیقا تکرار میشه دست و پام سرد نیشه اصلا یک خسه خیلی بدی بهم دست میده خواهشا اگه اطلاعی دارین بگیننن توروخدا من تو هیچ جا جوابی برایه این خوابم ندارن

  1. یاسی می گوید

   من کلا ایندمو تو خواب میبینم فرداش یا پس فرداش اتفاق میفته یا بهم هشدار میده دلی وقتی این اتفاق میوفته یادم میاد چون زیاد توجه ب خواب نمیکنم

 24. yekta am می گوید

  سلام خسته نباشید
  من حدود دو ساله هرشب بدون استثنا خواب میبینم و همشون هم با استرس و هیجان و ترس بالا همراه هستن که وقتی از خواب بیدار میشم صورتم جمع شده و یا دستام مشت شدن…یکبار اونقدر وحشت کرده بودم که به محض بیدار شدم از اتاقم فرار کردم و رفتم کنار مادرم.مادرم هم شوکه شده بود….. همشون هم فیلم سینمایی هستن از همه ژانری..قبل خواب به چیز خاصی فکر نمیکنم ولی فهمیدم فقط شب و اگه تو اتاق خودم بخوابم اینطوری میشم.اگه جای دیگه بخوابم باز خواب میبینم ولی یادم نمیمونه و فقط احساس میکنم یه چیزی دیدم و یک لحظه یکمش یادم میاد
  بنظرتون با مکان خوابم مشکلی دارم؟

 25. محمد امین می گوید

  داداش من از پار سال دارم پشت سر هم خواب میبینم خواب شیرین ، خواب ترسناک ، تلخ ، خنده دار ، عجیب
  نا شکری هم نمیکنم خدا من که عاشق این خواب ها هستم
  هر خوابی حتی خواب ترسناک می‌تونه براتون شیرین باشه اما به یه شرط ؟
  زیاد وارد مسائل روز نکنیدش
  رویای خواب که امروز تمومش کردین بقیه شو بزارید برای خواب فردا یه تجربه شیرین به دست میارید
  خود ادعایی نمیکنم ولی احساس میکنم جدیدا میتونم از یه خواب ترسناک یه خواب شیرین بسازم یا برای شب خودم تعیین کنم چجور خوابی ببینم
  خدایاااااا من که راضیم

 26. رضا می گوید

  من خوابام خيلى عجق وجقن هميشه يا جنگه يا مار نيشم ميزنه و هر شب بيش از ده تا خواب ميبينم ولى خوبيش اينه ٩٩ درصد خوابام رو يادم نمياد ولى بختك بى پدر هر شب من رو ميگيره دهنن سرويس شده از دستش

 27. یوسف می گوید

  بیشتر از پانزده سال موقع خوابیدن مشکل بختک داشتم هفته ای تقریبا دو بار یا بیشتر خفه میشدم توسط بختک ، آخرین باری که اذیتم کرد سال قبل بود که تونستم هنگام خفگی از پشت بدنم پرتش کنم حتی برخورد دستم رو با بدن بختک حس کردم . بعد از این ماجرای آخری دیگه
  بختک اذیتم نکرد بعد از گذشت سالها از شرش راحت شدم . از اون ماجرا نزدیک ۱ سال میگذره و دیگه راحت میتونم بخوابم دیگه خبری از بختک نیست

 28. عارفه می گوید

  من هم تمام اتفاقات روز مره فردا یا پس فردام رو در خواب میبینم حتی برای دیگران هم پیش بینی میکنم دیگه اطرافیانم بهم ایمان آوردن و سریع اتفاق های بد رو بهشون زودتر خبر میدم این موضوع شاید برای اطرافیانم خوب باشه ولی خودمو اذیت می‌کنه چیکار کنم دیگه خواب نبینم

 29. مهرناز می گوید

  سلام مطالب خیلی مفیدی بود من یه درخواست داشتم میشه درباره کسانی که میتونن خوابشون رو کنترل کنن هم بذارید؟من موقع خواب هم میتونم خوابم رو کنترل کنم و هم میدونم که در خواب هستم یعنی بار ها پیش اومده خیلی زیاد حتی زمان رو عقب جلو میکنم یا تغییر شکل میدم و خود آگاهانه پرواز میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.